C++ kod nasıl yürütülür?

- C başka bir dil, C++ başka bir dildir.
- C yapısal, C++ nesne tabanlı programlama dilidir.
- Sözdizimleri çok benzerdir.
- C++ derleyicisi C dilini de derleyebilirken, C derleyicisi C++ dilini derleyemez.
- C++, C'nin devamı niteliğindedir.

Adam daha yeni başlamış ne anlasın dediğiniz hocam 😁

Birisi Hindistanca mı yazılıyor? Dil derken yazılış şekli mi yoksa bildiğimiz dil mi?
Hindistanca ne hocam Hintçe o.

Aralarında aşırı büyük bir fark var, şöyle göstereyim:
C:
#include <stdio.h>
int main(){
    printf("Hello World!");
    return 0;
}
C++:
#include <iostream>
int main(){
    std::cout << "Hello World!";
    return 0;
}

Hindistanca ne hocam Hintçe o.

Aralarında aşırı büyük bir fark var, şöyle göstereyim:
C:
#include <stdio.h>
int main(){
    printf("Hello World!");
    return 0;
}
C++:
#include <iostream>
int main(){
    std::cout << "Hello World!";
    return 0;
}
Hocam bana şöyle bi eğitim lazım. Mesela oradaki "stdio.h" ne anlam ifade ediyor gibi. Onların anlamlarını anlatan bir video var mı? Bu arada C dili daha kolay geldi.

Hocam bana şöyle bi eğitim lazım. Mesela oradaki "stdio.h" ne anlam ifade ediyor gibi.
stdio.h, bir C kütüphanesidir. İçinde birçok temel fonksiyon bulunur. Tüm kütüphanelerin içeriğini teker teker öğrenemezsiniz, onları yapanlar bile hepsini bilmiyor.
Bu arada C dili daha kolay geldi.
Hello World programıyla zorluk anlaşılmaz hocam, daha farklı programlar yaptıkça hangi dilin size daha kolay geldiğini anlarsınız.

stdio.h, bir C kütüphanesidir. İçinde birçok temel fonksiyon bulunur. Tüm kütüphanelerin içeriğini teker teker öğrenemezsiniz, onları yapanlar bile hepsini bilmiyor.

Hello World programıyla zorluk anlaşılmaz hocam, daha farklı programlar yaptıkça hangi dilin size daha kolay geldiğini anlarsınız.
O ss attığım program sadece metin yazmama mı yarıyor yani? Ben web tasarım ve siber güvenlik alanında da çalışıyor sanıyordum.

Geri
Yukarı