C++ kodunda hata nerede?

Kodun tamamını atmadan hatanın nerede olduğunu size söyleyemeyiz. Görünürde bir hata yok. Yüksek ihtimalle en başa açık parantez gibi bişey koymuşunuzdur ondan hata veriyordur. Dediğim gibi tüm kodu buraya yapıştırmanız lazım...

Kodun tamamını atmadan hatanın nerede olduğunu size söyleyemeyiz. Görünürde bir hata yok. Yüksek ihtimalle en başa açık parantez gibi bişey koymuşunuzdur ondan hata veriyordur. Dediğim gibi tüm kodu buraya yapıştırmanız lazım...
Tamamı bu en sonda da süslü parantezi kapattım.
if(y > enbuyuk){
cout << "En büyük y";
}
yapmanız gerekir hocam. Siz { } koymamışsınız.
Bir de zorunlu mu bilmiyorum ama else if, else kullanmamış. (Dediğim gibi; bundan emin değilim ama { }'da eminim)
Tek satırlı mesajlarda { kullanımı zorunlu değil.
arka arkaya if'ler kullanılabilir hepsini tek tek ele alır sizin dediğinizde en üstteki durum çalışırsa alttakilere bakmaz.

if(y > enbuyuk){
cout << "En büyük y";
}
yapmanız gerekir hocam. Siz { } koymamışsınız.
Bir de zorunlu mu bilmiyorum ama else if, else kullanmamış. (Dediğim gibi; bundan emin değilim ama { }'da eminim)
Emin olduğunuz bilgi de hatalı. Tek satır için kod bloğu başlatmak zorunda değilsiniz.

Böyle bir sürü if statement ile kontrol etmek yerine
int biggest = INT_MIN, smallest = INT_MAX;
yazıp alınan her inputtan sonra
if(input > biggest) biggest = input;
if(input< smallest) smallest = input;
gibi yapabilirsiniz. Çok daha mantıklı bir çözüm olacaktır.

Böyle bir sürü if statement ile kontrol etmek yerine
int biggest = INT_MIN, smallest = INT_MAX;
yazıp alınan her inputtan sonra
if(input > biggest) biggest = input;
if(input< smallest) smallest = input;
gibi yapabilirsiniz. Çok daha mantıklı bir çözüm olacaktır.
bu bahsettiğiniz biggest,smallest hangi ünite'de, hangi konunun başlığı altında geçiyor? O kadar uzmanlaşamadım adım adım ilerliyorum.

Bu bahsettiğiniz biggest, smallest hangi ünite'de, hangi konunun başlığı altında geçiyor? O kadar uzmanlaşamadım adım adım ilerliyorum.

Siz nereden nasıl çalıştığınızı falan bilmiyorum, sadece daha mantıklı bir algoritma önermek istedim. 3 değil de 30 tane inputla çalıştığınızı düşünün, sizin yaptığınız gibi yapmak mümkün değil. Bu ödevin mantığı herhalde if statementları çalışmanız, zaten arkadaşlarda sorunuzu cevaplamıştır diyerekten farklı bir şey sundum sadece. Çalışmaya devam ederseniz illaki bu tarz bir şey karşınıza çıkar zaten, önceden aşinalık olsun dedim. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı