C# kodunda hata nerede?

Ponstaneforte

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar kodlama öğrenmeye başladım. Amacım kullanıcıya isminizi girin mesajını iletmek ardından kullanıcınında ismini ve soyismini girmesi. Ardından girilen isim ve soyismi string veri tipinde isim ve soy isim metnine atamak ve sonucu ekranda girilen isim diyerek göstermek. Ama nedense bir önceki yazıp sildiğim kodlama çalışıyor.

Console. WriteLine("Lütfen isim giriniz");
String isim = Console.ReadLine();
Console. WriteLine("Şimdi de soy isim giriniz");
String soy isim = Console.ReadLine();
Console. WriteLine("Girilen İsim Şudur:" + isim);
Console. WriteLine("Girilen soy isim şudur:" + soy isim);
Console.ReadLine();

11.png

Son düzenleyen: Moderatör:
namespace parantezini kapatmamışsınız. en alt kısma "}" eklemeniz yeterli. Onun dışında kodların düzenli olması için değişkenleri bir kısma toparlayabilirsin. Ben böyle bir kod yazsam kafam karışır. Senin içinde sorunsa düzeltebilirsin.

O parantezi ben ne ara sildim hatırlamıyorum sağolun.
namespace parantezini kapatmamışsınız. en alt kısma "}" eklemeniz yeterli. Onun dışında kodların düzenli olması için değişkenleri bir kısma toparlayabilirsin. Ben böyle bir kod yazsam kafam karışır. Senin içinde sorunsa düzeltebilirsin.
Nasıl düzenleme yapayım tam anlayamadım. Bana gayet alt alta normal bi kodlama gibi geldi ama bilen göz bakınca sorun anlaşılıyor. Söylerseniz bende o şekilde çalışırım hep. satırlara boşlukmu atayım?

O parantezi ben ne ara sildim hatırlamıyorum sağolun.

Nasıl düzenleme yapayım tam anlayamadım. Bana gayet alt alta normal bi kodlama gibi geldi ama bilen göz bakınca sorun anlaşılıyor. Söylerseniz bende o şekilde çalışırım hep. satırlara boşlukmu atayım?
Değişkenler ayrı ayrı olunca benim gözüme hoş gelmiyor. Kod yazarken düzensiz olmaktan nefret ettiğim için bunu belirtmek istedim. Düzeltmeniz zorunlu değil. Düzeltmek isterseniz düzeltin.

Geri
Yukarı