C# metotları sever misiniz?

Arkadaşlar, selamlar. Sorum başlıkta ve bu konuyu nasıl kavradınız? Yorumlarınızı bekliyorum.
Okulda kavramaya çalışıyorum ama daha o konuya gelmedik. Ama ben bireysel çalışacağım finallerden sonra. Nasıl çalışacağıma gelirsek;
Önce kendime uygun anlayabileceğim bir video anlatım serisi bulacağım. (Örn: BTK Akakdemi vs.) Sonrasında orada videolar ders ders olacağından ben her dersin sonunda verilen kodları bilgisayarımda deneyip ne işi yaradığını anlamaya çalışacağım. Sonrasında ise bakmadan yazmaya çalışıp bir şekilde anlayacağım. Planım bu yönde. HTML ve CSS'i böyle öğrendim zamanında.

Okulda kavramaya çalışıyorum ama daha o konuya gelmedik. Ama ben bireysel çalışacağım finallerden sonra. Nasıl çalışacağıma gelirsek;
Önce kendime uygun anlayabileceğim bir video anlatım serisi bulacağım. (Örn: BTK Akakdemi vs.) Sonrasında orada videolar ders ders olacağından ben her dersin sonunda verilen kodları bilgisayarımda deneyip ne işi yaradığını anlamaya çalışacağım. Sonrasında ise bakmadan yazmaya çalışıp bir şekilde anlayacağım. Planım bu yönde. HTML ve CSS'i böyle öğrendim zamanında.

Biz de yakında classlara geçeceğiz ama biraz takılıyor gibiyim hocam. Önereceğiniz kanal var mı?

Biz de yakında classlara geçeceğiz ama biraz takılıyor gibiyim hocam. Önereceğiniz kanal var mı?
Youtube üzerinde Yazılım Bilimi olabilir. Diğeri ise BTK Akademi derim. Ama bütçeniz varsa Udemy üzerinden daha kaliteli içeriklere ulaşabilirsin.

Bu arada hangi bölüm ve kaçıncı sınıf.

Aslında metotları sevsek de sevmesek de kodlama dilinin temelini oluşturuyor. İlerleyen süreçlerde metotları çok kullandığınızı fark ediyorsunuz. Zaten programın çalışması bile metot ile yürüyor (main) esasında.

Uzun lafın kısası, metotlar bana zevkli geliyor. Sık sık örnek çöz, gerek değer döndüren gerekse void metotlar hakkında. Kavraması en kolay konulardandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı