C ne zaman öğrenilmeli?

C# oldukça hakimim diyebilirim, C'ye merak sandım ben de. Yazılıma başladığımdan beri aydınlanmadığım kadar aydınlandım C sayesinde. Ek olarak Java vb. ile de çok yakın sözdizimi olarak, Java'yı pas geçerdim yerinde olsam.

C# oldukça hakimim diyebilirim, C'ye merak sandım ben de. Yazılıma başladığımdan beri aydınlanmadığım kadar aydınlandım C sayesinde. Ek olarak Java vb. ile de çok yakın sözdizimi olarak, Java'yı pas geçerdim yerinde olsam.

Teşekkürler ben de öyle düşünüyorum. Sizce günde 6 saatlik bir çalışmayla 2-3 ayda C'yi orta seviyeye getirebilir miyim?

Teşekkürler ben de öyle düşünüyorum. Sizce günde 6 saatlik bir çalışmayla 2-3 ayda C'yi orta seviyeye getirebilir miyim?
Dahili kütüphanelerde fazlası bile olursun belki tamamen hakim olursun dili kesin bir şey söyleyemem ama ne yapmak istediğine göre değişiyor iş. Harici kütüphaneler programlama dilinin %80'i belki de daha fazlası. Phyton'dan öğrenmişsindir zaten demek istediğim şeyi.

Tamamen zaman kaybı. Tek amacın dil öğrenmek. Öğrendiğin bir dili kullanmadığın sürece öğrenmenin anlamı yok. Kullanmayacağın bir dili öğrenmeye 60*5=300 saat zaman ayıracağına git Web veya Mobil uygulamaların best practice lerini öğren. Ki bu spesifik alanlarda uzmanlaşmak yıllar ve çokça çaba isteyen şeyler.

Kaldıki 300 saatte C dilinde çat pat basit şeyler yazarsın ancak. Öyle best practice leri öğrenemezsin. Dili efektif kullanamazsın. Hatta doğru düzgün bir ürün bile geliştirme evresine gelemezsin.

"Ben C biliyorum ya" triplerine girmek yerine, ben Android OS yapısını biliyorum demek çok daha kıymetli.

Yeni konular

Geri
Yukarı