C ne zaman öğrenilmeli?

gazozturk

Kilopat
Daha fazla  
Python'da kendimi olabildiğince geliştirdim. Web uygulamaları yazıyorum ve şu sıralar veri bilimi konusunda kendimi geliştiriyorum.
Sonrası için planım Ruby öğrenmek ve mobil uygulama geliştirebilmek için Java ve Kotlin öğrenmek.
Bir yandan da programlamanın temelini daha iyi anlamak için C öğrenmek istiyorum.
Günlük ortalama 5-6 saat yazılıma zaman ayırabiliyorum. Sizce C öğrenmem zaman kaybı olur mu?

Öncelikle sorulması gereken sorular;

Tam olarak amacınız nedir veya ne yapmak isliyorsunuz?
C öğrenmek size ne gibi bir fayda sağlayacak?
Beli bir alanda mı ilerleyeceksiniz yoksa birden fazla alanda mı?

Bu sorulara göre net bir cevap vermek doğru olur.

Hayır. C mükemmel bir dil. Öğrenmekte geç bile kalmışsın. Öğrenirken donanım hakkında çok şey öğreneceksin.
Java'ya başlamadan önce C'yi bitirip sindirmem daha mı iyi olur ?
Yoksa Java ile aynı anda mı yürütmeliyim ?

Öncelikle sorulması gereken sorular;

Tam olarak amacınız nedir veya ne yapmak isliyorsunuz?
C öğrenmek size ne gibi bir fayda sağlayacak?
Beli bir alanda mı ilerleyeceksiniz yoksa birden fazla alanda mı?

Bu sorulara göre net bir cevap vermek doğru olur.
Şuanda karar verebilmiş değilim. Hem bir sosyal medya platformu geliştirmek ve bunun mobil uygulamasını geliştirmek istiyorum. Hem de veri bilimini, matematiği seviyorum.
Her şeyin temelini daha iyi anlamak için ve biraz göz attığımda keyif aldığım için C'yi es geçmek istemiyorum ama bunların hepsi bir yandan da zaman gerektiriyor. O yüzden şuan zamanı mı ona karar veremiyorum

Şuanda karar verebilmiş değilim. Hem bir sosyal medya platformu geliştirmek ve bunun mobil uygulamasını geliştirmek istiyorum. Hem de veri bilimini, matematiği seviyorum.
Her şeyin temelini daha iyi anlamak için ve biraz göz attığımda keyif aldığım için C'yi es geçmek istemiyorum ama bunların hepsi bir yandan da zaman gerektiriyor. O yüzden şuan zamanı mı ona karar veremiyorum
Her şeyin temelini anlamak yerine, algoritmaları kavramak daha mantıklı olabilir. Aksi takdirde, C dilinden daha temel dil var.

C dili, yüksek seviyeli bir programlama dilidir. Yazım kuralları oldukça katıdır ve özellikleri geniştir. Python'a göre öğrenmesi biraz daha zor olabilir, ancak yazılıma yeni başlayan ve gelecekte masaüstü yazılım geliştirecek kişilerin mutlaka C dilini öğrenmeleri önemlidir. Ayrıca, işletim sistemiyle daha uyumlu çalışması da avantaj sağlar. Kısaca bunlara göre tartıp bir kanıya varmalısın.

Her şeyin temelini anlamak yerine, algoritmaları kavramak daha mantıklı olabilir. Aksi takdirde, C dilinden daha temel dil var.

C dili, yüksek seviyeli bir programlama dilidir. Yazım kuralları oldukça katıdır ve özellikleri geniştir. Python'a göre öğrenmesi biraz daha zor olabilir, ancak yazılıma yeni başlayan ve gelecekte masaüstü yazılım geliştirecek kişilerin mutlaka C dilini öğrenmeleri önemlidir. Ayrıca, işletim sistemiyle daha uyumlu çalışması da avantaj sağlar. Kısaca bunlara göre tartıp bir kanıya varmalısın.
olabildiğince çok dil öğrenip. veri bilimi ve web backend üzerine uzmanlaşmak istiyorum. Sanırım C-Ruby-Java-Kotlin şeklinde ilerleyeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı