Çözüldü C# nesneler bulanık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lodos56

Centipat
Daha fazla  
Millet selam direkt konuya gireyim. C# form üzerine nesneler eklediğimde textler vs ekran görüntüsünde görüldüğü gibi bulanık gözüküyor.
Fakat form tasarım yerinde net gözüküyor sanki kendim başlattığımda 800x600 çözünürlükte oyun oynuyor gibi hissediyorum bu sorunun çözümü var mıdır acaba?

Ekran görüntüsü 2022-06-20 193832.png

Çözüm
Ekranını zoomlu kullanmak, (%150 scaling) formdaki yazıların bulanık olmasına sebep oluyormuş. Çözümü zoomdan vazgeçmek yada DPI-aware form application geliştirmek.

Şu sayfayı incele.
Ekranını zoomlu kullanmak, (%150 scaling) formdaki yazıların bulanık olmasına sebep oluyormuş. Çözümü zoomdan vazgeçmek yada DPI-aware form application geliştirmek.

Şu sayfayı incele.

Çözüm
Ekranını Zoom'lu kullanmak, (%150 scaling) formdaki yazıların bulanık olmasına sebep oluyormuş. Çözümü Zoom'dan vazgeçmek ya da DPI-aware form application geliştirmek.

Şu sayfayı incele.

Çok sağ olun hocam.

Ekranını Zoom'lu kullanmak, (%150 scaling) formdaki yazıların bulanık olmasına sebep oluyormuş. Çözümü Zoom'dan vazgeçmek ya da DPI-aware form application geliştirmek.

Şu sayfayı incele.

Çok çok sağ olun, saatlerce uğraşmam rağmen bulamamıştım, sayenizde 5 dakikada halletmiş oldum.

Geri
Yukarı