C öğrenmeden C++ öğrenmek ve C dillerinin bağlantısı

Hiç bir sorun olmaz. Genel mantığını az çok biliyorsan, kolaylık olur. Anlayamadığın bölümleri tekrar izlersin. Yada İnternet'ten araştırırsın.

Bir programlama dili öğrenmek başka bir programlama dilini önceden bilmek gerekmez. Başka bir video'da da "var sayıyorum ki C'ye başlamadan önce assemble öğrenmişinizdir" diye başlayabilir.
O ayrı, bu ayrı. Adam C++ dersine direkt bakın sınıf bu. Bakın sınıfa fonkisyon böyle yazılıyor derse ne yapacak? Adam C'de fonksiyon yazmayı bildiğini varsayarak sınıf içerisinde kullanmayı gösteriyor sadece. C++ için malloc yerine new, free yerine de delete kullanıyoruz. Kullanımları böyle dese yeterli. Buradan ne anlayabilir hiçbir şey bilmeyen bir insan? C bildiğinizi varsayıyorum diyorsa C bilmelisin. En azından belirli bir seviye.

@Ömer Can Demirci daha çok projeli şekilde gidildiği için ben C++'ta VS 2019 kullanıyorum. Sınıf dosyalarına falan erişim bana daha rahat geldi böyle. Çok fark etmez ama ona da bakabilirsin ya da eğitimde ne denildiyse onu yap. Ona alışmış olursun.

C++ derslerine başladım şu anda ilk videolardayım ve derste C öğrendiğinizi farzederek bunları geçiyorum dedi eğitmen. C öğrenmek gerekli midir C++ öğrenmek için? İnternette farklı cevaplar duydum o yüzden buraya sorayım dedim. Aynısı C# için de geçerli. Ve C dillerinin birbiriyle tam bağlantısı nedir bunlar birbirinin farklı versiyonları mıdır?

C syntax diller hemen hemen birbirlerine benzerler yani hangi dille başladığın veya C++, C#, C bilmen ve bunlar arasındaki bağlantı önemli değil Python bile öğrensen C++ öğrenmeye çalıştığında daha çabuk öğrenirsin önemli olan programlama dillerini öğrenmek değil ilk önce algoritma nedir onu anla sonra programlama dillerine geç tavsiyem bu da :)

VScode indirdim ekstra eklenti indirmeye gerek var mı? C++ eklentisi ve Code Runner kurulu.
Bilgisayarında bir derleyici kurulu mu? VSCode derleyici içermez.
Bir derleyici kuruluysa, Komutsatır ve Notdefteri de yeterli gelir. Ama Video da farklı bir anlatım tercih ediliyorsa, yeni başlayan biri bunları başka bir editöre uyarlamakta zorluk çekebilir.

C++ derslerine başladım şu anda ilk videolardayım ve derste C öğrendiğinizi farzederek bunları geçiyorum dedi eğitmen. C öğrenmek gerekli midir C++ öğrenmek için? İnternette farklı cevaplar duydum o yüzden buraya sorayım dedim.

Programlamaya giriş C ve C++´ta aynıdır. İkisinden birinde ya da isterseniz ikisini de öğrenebilirsiniz. C++´ta C´den farklı olarak OOP desteği vardır. Zaten bu amaçla ortaya çıkmıştır.

Aynısı C# için de geçerli. Ve C dillerinin birbiriyle tam bağlantısı nedir bunlar birbirinin farklı versiyonları mıdır?

C++, Java, C#, Perl, Objective-C, Swift, PHP gibi diller C syntax kullanırlar. Yazım kurallarını C´den miras almışlardır ve sözdizimleri C´ye benzerdir. C bilmek, aynı sözdizimi kullanan başka bir dilin öğrenilmesini kolaylaştırır.

C++ derslerine başladım şu anda ilk videolardayım ve derste C öğrendiğinizi farzederek bunları geçiyorum dedi eğitmen. C öğrenmek gerekli midir C++ öğrenmek için? İnternette farklı cevaplar duydum o yüzden buraya sorayım dedim. Aynısı C# için de geçerli. Ve C dillerinin birbiriyle tam bağlantısı nedir bunlar birbirinin farklı versiyonları mıdır?

C ile C++ "Neredeyse" aynı temeller üzerinde kurulmuş dillerdir.
Eğer tam temelli C++ öğreniyorsan, C öğrenmene gerek kalmaz.
C++'nin, C'ye farkı OOP desteğidir.

Geri
Yukarı