C++ öğrenmek için C öğrenmek mi daha mantıklı, Python veya Java mı?

tahaokumus

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yazılıma yeni başladım ve C++ dilini öğrenmek istiyorum. Bunun için ilk C dilini mi yoksa Python veya Java dilini mi öğreneyim? Hangisini öğrenirsem C++ öğrenirken daha fazla rahat olurum?

Bir dili öğrenmek için başka bir dili öğrenmene gerek yok, direkt sıfırdan C++ öğrenmeye başlayabilirsin benim fikrim. Tabii daha önceden bir dil biliyorsan öğrenmen daha kolay olacaktır. Ben yıllar önce orta seviye diyebileceğim kadar PHP öğrenmiştim ve Python öğrenmeye başlayınca faydasını gördüm.

Üniversitede biz C++ ile başladık sonrasında diğer dilleri öğrendik. C++ için diğerlerini öğrenmene gerek yok. C++ öğrendikten sonra diğerlerini de anlaman kolay olacaktır.

C++ zor bir dil bence programlama ve algoritma temelin yoksa baslamani onermem. Ozellikle OOP tarafi epey zorlayabilir. Bence ya C ile baslayin ya da Python ile. Programlamanin ve algoritma kurmanin genel mantigini ogrendikten sonra C++ ogrenebilirsiniz.

Direkt C++ anlatan çoğu yet (özellikle de Türk olanlar) C anlatıyor zaten. Ben olsam düzgün bir yerden C, sonra C++ ogrenirdim. Modern şeylerin arkasını bilmenin faydasını görürsünüz.

Python bilmek neredeyse hiçbir işe yaramaz. Mesela Python'da string ile işler yaparsınız ama C'de daha string ile bırakın is yapmayı, daha string diye bir şey olmadığını görürsünüz.
C/C++ bildikten sonra işinize yarayacak Python en fazla 1 haftanizi alır. Forumda Python biliyorum diyenlerin çoğundan daha fazlasını öğrenirsiniz bu sürede.

Progranlama oturup tüm dillerin syntax'ini öğrenmek değil. C++ ile veya başka low level dille bir şey yapmayacaksaniz öğrenmenizin size pek bir faydası olmaz.

Direkt C++ anlatan çoğu yet (özellikle de Türk olanlar) C anlatıyor zaten. Ben olsam düzgün bir yerden C, sonra C++ ogrenirdim. Modern şeylerin arkasını bilmenin faydasını görürsünüz.

Python bilmek neredeyse hiçbir işe yaramaz. Mesela Python'da string ile işler yaparsınız ama C'de daha string ile bırakın is yapmayı, daha string diye bir şey olmadığını görürsünüz.
C/C++ bildikten sonra işinize yarayacak Python en fazla 1 haftanizi alır. Forumda Python biliyorum diyenlerin çoğundan daha fazlasını öğrenirsiniz bu sürede.

Progranlama oturup tüm dillerin syntax'ini öğrenmek değil. C++ ile veya başka low level dille bir şey yapmayacaksaniz öğrenmenizin size pek bir faydası olmaz.
oyun geliştirmek hatta mümkünse kendi oyunumu kurmak istiyorum o yüzden c++ öğrenmek istiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı