C++ öğrenmek ne kadar sürer?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
C++ öğrenmek istiyorum, birkaç video izledim ve C++ bu kitabı sipariş verdim. Öğrenmem ne kadar sürer? Hafta sonları Full, hafta içleri ise 5 saat çalışabilirim.

Ne kadar derine gideceğinize göre süre değişir.

Konsol üzerinde ad soyad yazdırıp doğum günü üzerinden yaş hesaplayan program yazacaksanız 1-2 gününüzü alır.

Ama!

Bunun gömülüsü var. Back-end Web'i var. Desktop ve mobil uygulama tarafı var. OpenGL, SFML, DX vs gibi grafik tarafı var. Kaba bir tabir ile var oğlu var!

• Bir programlama dilini hiçbir zaman tam öğrenemezsin. Hele hele C++ gibi bir dil ise bazen C dilinin nimetlerinden faydalanman gerekiyor, önişlemci komutlarını bilmen gerekiyor...
  • Ha dersin ki masaüstü uygulamaları için istiyorum, o zaman okey. 2-3 ayda öğrenirsin eğer önceden bir temelin varsa. 2-3 ayda da wxWidgets gibi bir GUI framework'üne alışırsın.
  • Ama 2-3 ayda bildiğin C++, yeni başlayan düzeyinde olacaktır. Her şeyi derinlemesine araştırmalısın eğer bu işte iyi olacaksan.

Vay vay vay, hocam madem bu kadar kısa öğreniyorsunuz. Gidin assembly öğrenin.

Daha programlama hakkında gram bilginiz yok.
C++ on o kadar sürede öğrenemeyeceğini bende biliyorum sadece “ironi” yaptım.Ama sanırım biraz yanlış anlanmış.

Kendim öğrenmediğim için değerlendiremem. Yabancı bir kaynakta seneler önce biri (Belki kendi kafasına göre) kaç saat'te öğrenilebileceğini ve bunu günlere bölerek, 10 sene olarak hesaplamıştı.

Geri
Yukarı