C öğrenmek zaman kaybı yaratır mı?

Sydatolo

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Tabii ki de, zaman kaybı- şaka şaka, asla bir zaman kaybı değil, ben de bu şekilde öğrendim, tabii daha önceden direkt C++'a giriş yapmıştım ve Full ezbere göre anlamıştım ama C, sonradan C++ öğrenince çok güzel bir şekilde öğrendim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacınız ne bilmiyorum ama ilk başta bana kalırsa neyi öğrenmek istiyorsanız ondan başlayın.
Ama şöyle bir problem var, C++ bildiğim kadarıyla başlangıç için zor bir dil bu yüzden belki aldığınız kurs ile C den başlayıp sonra C++ a geçmeniz daha yararlı olur.

Moderatör soruları sildi. İlk soruyu gördüm. Yazılımda matematik çok kullanılmıyor tabi. Ama Mat-2 öğrenmek düşünce yapını çok değistireceği için hatalara çok daha kolay çözüm bulacağını düşünüyorum. Matematik çözmek zihni hata çözme konusunda eğitiyor bence.

Python için şunu demek istiyorum. Python'un önerilmesinin sebebi hem daha kolay hem de genel kullanım için güzel bir dil. C'ye göre bazı kolaylıkları var. Mesela C'de veri tipi bildirmek zorundayken Pyhton'da böyle bir zorunluluk yok. Mesela Python'da hataları daha kolay görüp yönetebilirsin.
Konular birbirine girdi sanki? Konu sahibi arkadaş başka bir konuya yazdı diye hatırlıyorum.
Bug mı oldu anlamadım. Garip bir şey oldu.
@nemo

Moderatör soruları sildi. İlk soruyu gördüm. Yazılımda matematik çok kullanılmıyor tabi. Ama Mat-2 öğrenmek düşünce yapını çok değistireceği için hatalara çok daha kolay çözüm bulacağını düşünüyorum. Matematik çözmek zihni hata çözme konusunda eğitiyor bence.

Python için şunu demek istiyorum. Python'un önerilmesinin sebebi hem daha kolay hem de genel kullanım için güzel bir dil. C'ye göre bazı kolaylıkları var. Mesela C'de veri tipi bildirmek zorundayken Pyhton'da böyle bir zorunluluk yok. Mesela Python'da hataları daha kolay görüp yönetebilirsin.

Bug mı oldu anlamadım. Garip bir şey oldu.
@nemo
Arkadaş bi anda "Yeni Mesajlar" kısmında 3 tane konu açmıştı. Bug oldu heralde.

Geri
Yukarı