C++ öğrenmeye ne zaman başlanmalı?

Hocam önemli olan ne kadar kısa süre de bitirmeniz değil, önemli olan C ve C++'ı iyi bir şekilde öğrenebilmek. Ayrıca pratik yapmayı unutmayın yoksa her şeyi öğrendikten sonra IDE'ye öylece bakarsınız.

Anladım yardımınız için teşekkürler.

Bunun böyle bir oranı yok ki. C ve C++ farklı diller. C'de öğrendiğin şeylerin pek çoğunu C++'de yapabilirsin ancak bu bunları yapmanın doğru olduğu anlamına gelmez. Temelleri öğrendikten sonra C++'ye geç bence.
pratik yapmayı unutmayın yoksa her şeyi öğrendikten sonra IDE'ye öylece bakarsınız.

Anladım yardımınız için teşekkürler.

A
@566156 hocam doğru söylüyor size yapabileceğiniz örnek uygulamalar verebilirim:
Banka uygulaması.
Hesap makinesi.
Şifre uygulaması.
vb.

Bir de yapacağınız bu uygulamaları ilk önce "if","else if" komutları ile yapacaksınız ilerlerdikçe bunları "while","for","do while" vb. gibi sonsuz döngülerle, komutlarla yapmaya çalışabilirsiniz.
pratik yapmayı unutmayın yoksa her şeyi öğrendikten sonra IDE'ye öylece bakarsınız.

Anladım yardımlarınız için sonsuz teşekkürler.

Direkt söz dizimi karışık olan bir dile başlamak daha zor olmaz mıydı?

Benim okulumda C ile başlanıldı, lise arkadaşımın üniversitesinde Python ile başlanıldı. 2. sınıfta ben Python öğrenirken çok seri bir şekilde hiç zorlanmadan öğrendim arkadaşım ise C öğrenmeye başladı fakat Python'dan sonra çok zor geldi. Tabii ki mantığı biliyordu ama iş Syntax'e ve aklındaki algoritmayı en kolay şekilde çözmeye gelince Python'dan C ye geçmek, gerçekten düşünceyi yavaşlatıyor.

Python öğrenirseniz çoğu işlemi yapan kütüphane veya fonksiyon kullanarak öğreneceksiniz. C de ise işin daha temelini siz kuracak ve her adımı düşünerek yapacaksınız. Sizin için kolayı öğrenip zor için farklı düşünmeye çalışmak mı kolay yoksa her adımın mantığını ve Syntax'ini zor da olsa kavramak mı? Buna karar vermeniz yeterli.

Geri
Yukarı