C++ öğrenmeye ne zaman başlanmalı?

zSensei

Decapat
Daha fazla  
Selam sosyal. Normalde C++ öğrenip ana amacım olan oyun programlamayı öğrenmek istiyordum. Ancak araştırmam sonucu önce Python ile mantığı oturtup sonra C++ geçmeye karar verdim. Sorum ise şu; Python'u ne kadar öğrendikten sonra C++ geçmeliyim?

Hocam kesinlikle önerim değildir. Önce Python öğrenip C++ öğrenirseniz tökezleyebilirsiniz. Python aşırı basit bir dil. Basit bir dil öğrendikten sonra sözdizimi aşırı karışık bir dil olan C++'a geçmek sıkıntı çıkarabilir.

C++ ve Python çok farklı diller. C++'da bellekleri kontrol edebiliyordunuz pointer ile. Python'da böyle bir şey yok diye biliyorum. C++ kodu compiler'dan geçer, Python kodu interpreter'dan. Syntax'ı bile çok farklı C++ ve Python'un. Python'dan C++'a geçerken çok zorlanırsınız.

Peki nasıl bir kaynak önerirsiniz. Video olacak ise Türkçe kaynak olursa iyi olur. Ancak yazılı bir şey ise İngilizce daha iyi olur.
Hangisi ile daha rahat öğrenirsiniz? Bu kişiden kişiye değişir. Ben şahsen döküman okuyarak daha iyi öğreniyorum.

Tabii bu kaynaklar sana sadece temelini öğretir. Bu eğitimlerin dışında da kendini geliştirmelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı