C# öğrenmeye nereden başlamalı?

Anladım hocam da ben Windows Form Uygulaması ile bir proje yapma gibi bir planım yok Console Application derslerine ihtiyacım var ilk Console App öğrenip ardından Windows Form App öğrenmek istemiştim.

(Attığınız videoyu da izledim ellerinize sağlık.)
Console, WinForm, MVC vb.. uygulaması yapmak - yapmamak değil sizin süreciniz.
C# öğrenmek istiyorsunuz, bunu da kod yapısını anlamanıza ihtiyacınız var.
en basit şekliyle Console, sonrasında görselleştirebildiğinizi görerek sizi daha da motive edecek olan WinForm uygulamalarına göz atmanız gerekiyor zaten. Siz Class yapılarını öğrenin, proje seçmeyin, sonrası zaten ilgilendiğiniz alana yönelebilirsiniz.

Merhaba, öncelikle kısa bir bilgilendirme geçmek istiyorum şu an hiçbir yazılım dili bilmiyorum ama 1 yıldır merak saldım bu yazılım işlerine ve C# öğrenmeye karar verdim çevrem bana Python'dan başla vb dediler ama Python bana kapsamı az olduğu için öğrenmek istemedim illaki değildir ben sadece kendi düşüncemi söylüyorum her neyse öyle dediler ama ben kararımı verdim C#'dan başlayacağım ama hangi dersleri alacağımı bilmiyorum veya consoleapplication öğrenerek mi başlasam veya winform öğrenerek mi başlasam bilmiyorum o yüzden buraya yazıyorum bilgili abiler kardeşlerim önerebileceğiniz bir kurs veya ders varsa link olarak aşağıya bırakırsanız mutlu olurum şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum.
Console uygulamalrı ile döngüler değişkenleri öğrenebilirsin. Ama bunları winformdada öğrenebilirsin. Bence hiç console girme direk winformdan öğrenmeye başla sebebi ise hem hem artık console uygulaması kullanılmıyor hem görsel olarka daha kalıcı olacaktır.

Geri
Yukarı