C öğrenmeye nereden başlanır?

hasanpul

Picopat
Daha fazla  
Kodlama öğrenmek istiyorum. Yani ara sıra bakmışlığım var ama genel olarak bir temelim yok. Bir temelim olsun istiyorum.

YouTube'da falan 4 saatlik 10-12 saatlik videolar var, zamanında da izledim. Ama o şekilde baştan başlayıp adım adım ilerleyen eğitimler yerine projeler üzerinden uygulamalı olarak bir eğitim gibi bir şey istiyorum. Blender 3D de öğreniyorum mesela, orada çeşitli tasarımlar yaparak yaptıkça ilerleme şeklinde mesela.

O tarz olsa kodlamada da daha kalıcı ve güzel olur gibi geliyor. Önerisi olan var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kodlama öğrenmek istiyorum. Yani ara sıra bakmışlığım var ama genel olarak bir temelim yok. Bir temelim olsun istiyorum.

YouTube'da falan 4 saatlik 10-12 saatlik videolar var, zamanında da izledim. Ama o şekilde baştan başlayıp adım adım ilerleyen eğitimler yerine projeler üzerinden uygulamalı olarak bir eğitim gibi bir şey istiyorum. Blender 3D de öğreniyorum mesela, orada çeşitli tasarımlar yaparak yaptıkça ilerleme şeklinde mesela.

O tarz olsa kodlamada da daha kalıcı ve güzel olur gibi geliyor. Önerisi olan var mıdır acaba?

Hocam ben hep o 4-5 saatlik kurslardan hesap makinesi dışında başka hiçbir şey yapmayan olarak çıktım. Bir dile 30-40 saat ayırmadan sağlam bir yere varamazsınız. Oyun istiyorsanız C# veya C++, Mobil ise Java Kotlin, Web ise HTML, CSS, JS, PHP denilebilir. İnternetten öğrenip hem de projeler yapmanız kendinizce öğrenmenize yarar.

Önerebileceğiniz kaynaklar var mıdır acaba? Bide yani belli bir amacım yok. Genel olarak temelden gireyim dedim. C daha yakın geldi.

@hasanpul hocam ingilizceniz iyi ise freecodecamp veya brocodeye bakabilirsiniz YouTube'da.
Evet en popüler olanları onlar zaten de işte 4-5 saatlik videolar o kadar da verimli değiller sanki. Bakarım onlara da yine ama başta da dediğim gibi farklı bi şekilde projelerle falan öğreten bir yer var mı acaba diye soruyorum. Teşekkür ederim ama

Yeni konular

Geri
Yukarı