İlk hangi yazılım dili öğrenilmeli?

Thunderer

Centipat
Daha fazla  
Yazılıma yeni başlayacağım ve kafaya koydum 6 tane bilgisayar dili öğreneceğim. Bunlar;

1 - C++

2 - C#

3 - CSS3

4 - Java

5 - Java Scrpit

6 - SQL

İlk öncelikle hangisini öğreneyim? Yani ilk C# öğrensem, sonra Java öğrensem birbirlerini tamamlarlar mı? Yoksa tam tersini mı yapayım? Bunun hakkında görüşlerinizi görmek istiyorum. Oyun geliştiricisi olacağım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimisi nesneye yönelik programlama kimisi görsel programlama hepsinin görevi farklı ama diyorsanız ki birinden başlayıp ona göre karar vereceğim diye önce C++ baslamanizi öneririm.

@Thunderer hocam önemli olan 6 tane öğrenmek değil birinde uzman olmak zaten web geliştirmede CSS ve JS zorunlu ama C++ onlarla alakaaiz önce alan secim.
Hocam dediğim gibi oyun geliştiricisi olmak istiyorum. Oyun geliştirmek için de C# ve C++ bilmek çok önemli. Fakat Java ile de oyun yapılabiliyor. Benim bir temelim yok, hangisinden başlamam daha uygun olur? Yani C# sonra da C++'da öğrenebilirim ama emin değilim.

Kimisi nesneye yönelik programlama kimisi görsel programlama hepsinin görevi farklı ama diyorsanız ki birinden başlayıp ona göre karar vereceğim diye önce C++ baslamanizi öneririm.
C++ temeli olmayan birisi için başlangıç olarak zor olmaz mı hocam?

Yazılıma yeni başlayacağım ve kafaya koydum 6 tane bilgisayar dili öğreneceğim. Bunlar;

1 - C++

2 - C#

3 - CSS3

4 - Java

5 - Java Scrpit

6 - SQL

İlk öncelikle hangisini öğreneyim? Yani ilk C# öğrensem, sonra Java öğrensem birbirlerini tamamlarlar mı? Yoksa tam tersini mı yapayım? Bunun hakkında görüşlerinizi görmek istiyorum. Oyun geliştiricisi olacağım. Teşekkürler.

Java ve C#.

Hocam dediğim gibi oyun geliştiricisi olmak istiyorum. Oyun geliştirmek için de C# ve C++ bilmek çok önemli. Fakat Java ile de oyun yapılabiliyor. Benim bir temelim yok, hangisinden başlamam daha uygun olur? Yani C# sonra da C++'da öğrenebilirim ama emin değilim.

C++ temeli olmayan birisi için başlangıç olarak zor olmaz mı hocam?

Eskiden öyleydi ama bu yazılımlar hakkında yeni kaynaklar yeni anlatımlar çıkmaya başladı ben ilk olarak C++ öğrenmiştim çok zor olmadı. Artık herkesin anlayabileceği şekilde kaynaklar var zor geleceğini sanmıyorum.

1 - C++

2 - C#

3 - CSS3.

4 - Java.

5 - Java scrpit.

6 - SQL.

Yazılım bence şöyle öğrenilir. Önce bir şey yapmaya karar verirsin. Dersinki ben 2 boyutlu Hyper casual oyun yapacağım. Başlarsın Udemy kursundan dil öğrenmek yanında gelir. Bir defa bir yazılım diliyle bilgisayarla iletişim kurmayı öğrenince dil fark etmeksizin iletişim kurabiliyorsun bilgisayarla. Bunu öğreneceğim şunu öğreneceğim hep yarım kalır. Başlarsın videoyaya geri dönüşü düşük olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı