C# otomasyon devamlılık hatası

dogckr

Decapat
Daha fazla  
Yaptığım otomasyonda hata var projeyi kapatıp açtığımda masaları veri tabanına daha önce kaydettikleri duruyor ama masaların etkin olma veya etkin olmama özellikleri durmuyor. Bunu hocaya sunarken programı aç kapat derse büyük ihtimal attığım görsellerdeki gibi olacak devamlılık hatası gibi bir şey galiba.

4.PNG ilk açtığımda seçtiğim masalar.
5.PNG Masaları SQL veri tabanından çektim ve gridview üzerinde değiştirebiliyorum.
6.PNG Kapatıp açtıktan sonra masalar etkinleşmiş tekrar ama gridview masalar hala gözüküyor yani tekrar seçilebilir tekrar seçilir ise gridview de daha önce seçilen masalar tekrar gözükür.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    50,7 KB · Görüntüleme: 48
  • 2.PNG
    2.PNG
    41,9 KB · Görüntüleme: 45
  • 3.PNG
    3.PNG
    43,7 KB · Görüntüleme: 54
  • 4.PNG
    4.PNG
    184 KB · Görüntüleme: 50
  • 5.PNG
    5.PNG
    47,6 KB · Görüntüleme: 46
  • 6.PNG
    6.PNG
    175,8 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma gelen iki yol var. Birincisi; tablo üzerinde aktiflik ile ilgili bir alan oluşturup, gridview üzerinde listeleme yaparken bu alana uygun bir şart bloğu yazılabilir. İkinci yol ise, yeni bir tablo oluşturup, "Müşteri Giriş" butonuna seçilen masaları yeni tabloya yönlendirme kodu yazılabilir. Bu sayede gridview sadece aktif olmayan masaların bulunduğu tabloda işlem yapar. Daha sonra ise "Masa Çıkış" ile masalar aktif olmayan masaların bulunduğu tabloya, yani ilk tabloya aktarılabilir.

Yaptığım otomasyonda hata var projeyi kapatıp açtığımda masaları veri tabanına daha önce kaydettikleri duruyor ama masaların etkin olma veya etkin olmama özellikleri durmuyor. Bunu hocaya sunarken programı aç kapat derse büyük ihtimal attığım görsellerdeki gibi olacak devamlılık hatası gibi bir şey galiba.

4.PNG ilk açtığımda seçtiğim masalar.
5.PNG Masaları SQL veri tabanından çektim ve gridview üzerinde değiştirebiliyorum.
6.PNG Kapatıp açtıktan sonra masalar etkinleşmiş tekrar ama gridview masalar hala gözüküyor yani tekrar seçilebilir tekrar seçilir ise gridview de daha önce seçilen masalar tekrar gözükür.

İf (checkMasa1.Checked)
{
SqlCommand komut = New SqlCommand("insert into musteri (masa, yiyecek, icecek) values ('" + checkMasa1.Text.ToString() + "','" + comboyiyicek.Text.ToString() + "','" + comboicecek.Text.ToString() +"')", baglan);
komut.ExecuteNonQuery();
MessageBox. Show("Kayıt tamamlandı.");
baglan.Close();
CheckMasa1.Checked = false;
CheckMasa1.Enabled = false;

}
Form yüklendiğinde veri tabanında masa 1 yazıyor ise checkbox seçili olup olmadığını kontrol etmek istiyorum

Saat 1 de sunum var!

Yeni konular

Geri
Yukarı