Çözüldü C programlama dilinde Karekökler nasıl yazılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hddju

Centipat
Daha fazla  
1 Ve 9999 arasında olan mükemmel kakakök şartını sağlayan tüm şartları listeleyecek bir C kodu nasıl yazılır? Lütfen C++ değil yalnız C yazdıran kod lazım.
Resimdekini kodla kim ifade edebilir.

Adsız.png

Abim nedense hata veriyor.
Kütüphane olarak stdio.h yerine iostream eklediği içindir. Başka uerde mantık hatası da var.

Sanırım istediğiniz bu şekilde. Kalan kısmı uğraştırır. Kesin bir kural yok. Kafasına göre 6724 sayısını 6 ve 72 olarak ayırıyor, 67 ve 2 değil.
Kod:
#include <stdio.h>
#include <math.h>

int main() {

for(double i = 1; i <10000; ++i){
        if((int)(sqrt(i)) == (sqrt(i))){
            printf("%.f mukemmel sayi.\n",i);
        }
        else{
            printf("%.f mukemmel sayi degil.\n",i);
        }
    }
    return 0;
}

Son düzenleme:
Kütüphane olarak stdio.h yerine iostream eklediği içindir. Başka uerde mantık hatası da var.

Sanırım istediğiniz bu şekilde. Kalan kısmı uğraştırır. Kesin bir kural yok. Kafasına göre 6724 sayısını 6 ve 72 olarak ayırıyor, 67 ve 2 değil.
Kod:
#include <stdio.h>
#include <math.h>

int main() {

}
        else{
        }
    }
    return 0;
}
Hocam C++ değil C diline lazım bana.Bende c++ yazdım kabul etmedi illaki uğraştıracak c de istiyor

Siz C bildiğinize emin misiniz? Her gördüğünüz koda ne zaman C++ demeyi bırakacaksınız acaba? Bal gibi C kodu paylaştım.
Yabancı olmanız da kimsenin umurunda değil. Bu işle uğraşıyorsanız İngilizce bilmek zorundasınız. Sorunlarınıza da İngilizce cevap bulabilirsiniz.

Size beğeneceğiniz bir cevap bulma konusunda başarılar.

Siz C bildiğinize emin misiniz? Her gördüğünüz koda ne zaman C++ demeyi bırakacaksınız acaba? Bal gibi C kodu paylaştım.
Yabancı olmanız da kimsenin umurunda değil. Bu işle uğraşıyorsanız İngilizce bilmek zorundasınız. Sorunlarınıza da İngilizce cevap bulabilirsiniz.

Size beğeneceğiniz bir cevap bulma konusunda başarılar.
c++ hata vermiyor ama c de hata veriyor.Lütfen yazdığınız kelmelere biraz dikkat edin.Saygımızı bozmaya değil bir birimize yardım ederek saygı kazanmağa çalışıyoruz
vx.PNG

Kod:
#include <stdio.h>
#include <math.h>

int main() {

}
        else{
        }
    }
    return 0;
}
Yazdığınız c++ çok güzel sonuç veriyor ellerinize sağlık ama c de hata.Benim saygım sonsuz herkese.Yardım edenede teşekkür etmesini bilirim

C için kullandığınız Compiler kötü. Repl.it ya da benzeri sitelerde kontrol edebilirsiniz. O kod gayet güzel C kodu. C++'ta çok daha düzgün ve güzeli yazılır onun. Bunu yazması işkence.
Programın aşağıda söylediklerine dikkat etseniz bile yeterdi. Çalışmayan her şeye bozuk gözüyle bakmayın.

Kodun hatası da i değişkeninin döngü içerisinde tanımlanması. For geçen satırın üzerine double i = 0; yazın, for içerisindeki double kelimesini de silin. Çok zor değil. Yabancılar genelde Türklerden daha iyi İngilizce bilir bu arada.

Kütüphane olarak stdio.h yerine iOStream eklediği içindir. Başka uerde mantık hatası da var.

Kod:
#include <stdio.h>
#include <math.h>

int main() {

}
else{
}
}
return 0;
}

Hocam ama bu şekilde yaparsak tam kareler de doğru oluyor.
Soruda hata var bence birisinde 9801'i 98+0+1 diye ayırmış diğerinde 1296'yı 1+29+6 diye ayırmış birisine göre kodu yazıyorum diğeri çalışmıyor bu sefer kafam karıştı.

Hocam ama bu şekilde yaparsak tam kareler de doğru oluyor.
Ben arkadaşın ödevini yaptığımı/yapacağımı söylemedim. Başlıktaki ve konudaki ana soruya cevap verdim. Hatta alıntıladığınız mesajı dikkatli okursanız kalan kısmı uğraştırır dedim.

C için kullandığınız Compiler kötü. Repl.it ya da benzeri sitelerde kontrol edebilirsiniz. O kod gayet güzel C kodu. C++'ta çok daha düzgün ve güzeli yazılır onun. Bunu yazması işkence.
Programın aşağıda söylediklerine dikkat etseniz bile yeterdi. Çalışmayan her şeye bozuk gözüyle bakmayın.

Kodun hatası da i değişkeninin döngü içerisinde tanımlanması. For geçen satırın üzerine double i = 0; yazın, for içerisindeki double kelimesini de silin. Çok zor değil. Yabancılar genelde Türklerden daha iyi İngilizce bilir bu arada.
Tamadır teşekkür ederim tam yapmayı beceremedim ama yinede yardımınız dokunudu teşekkürler

Geri
Yukarı