C Programlama Dilinde Şifre Onay Sistemi Yazmak

C programlama dilini kullanarak bir şifrenin istenilen türde karakterler içerip içermediğini kontrol eden ve kontrol sonrasında şifre onaylandı veya şifre onaylanmadı mesajını ekrana yazdıran programı yazınız. Kullanıcının gireceği şifre aşağıdaki kurallara uymalıdır.
• 0 ile 9 arasında rakam içermelidir.
• a ile z arasında küçük harf içermelidir.
• A ile Z arasında büyük harf içermelidir.
• ! veya @ veya # veya $ veya % veya * veya . (nokta) karakterlerinden birini içerip içermediği kontrol edilmelidir.
• Kullanıcın gireceği şifrenin uzunluğunu kendiniz belirleyebilirsiniz.
Kullanıcının girdiği şifre yukarıdaki her bir şartı sağlarsa ekranda “Şifre onaylandı”, en az bir şartı sağlamazsa ekranda “Şifre onaylanmadı “ mesajı gösterilmelidir.
Rahatsız ediyorum, kusura bakmayın. Eğer ki kodu yazdıysanız paylaşabilir misiniz?

Kimse ödevinizi yapmaz forumda, sadece fikir verilir. Ama yine de şanslısınız yabancı bir kaynakta ödevinizin benzerini buldum.
Anladım çok teşekkür ederim arkadaşım 🙏
REGEX.
Bu arada lütfen kimsenin ödevini yapmayın. Hiçbir bilgisi olmadan mezun olup daha sonra işsizim diye ağlayanlar ile doldu piyasa.
Eğitim kariyerimi anlatsam emin ol aklın almaz. Uzaktan eğitim çok farklı mesele eğitmenle diyalogun yok, arkadaşlarınla etkileşimin yok, araştırma yapmak için gideceğin kütüphane yok... Bundan ötürü benim anlamamam çok normal değil mi? Çok şükür ki bu dönem açacak gibiler...
Rahatsız ediyorum, kusura bakmayın. Eğer ki kodu yazdıysanız paylaşabilir misiniz?
Maalesef sürem bitmek üzere ama hala yapamadım.

Son düzenleme:
Eğitim kariyerimi anlatsam emin ol aklın almaz. Uzaktan eğitim çok farklı mesele eğitmenle diyalogun yok, arkadaşlarınla etkileşimin yok, araştırma yapmak için gideceğin kütüphane yok... Bundan ötürü benim anlamamam çok normal değil mi? Çok şükür ki bu dönem açacak gibiler...
Programlamayı kütüphanede mi araştırmaya gideceksin? Google, stackoverflow ne güne duruyor? Bu sorduğun şey dibin dibi derecede basitlikte bir şey. Hiç bilmeyen birisi bile en geç birkaç saatte anlayıp yapabilir. Bir de eğitim kariyerinden falan bahsetmiş yok aklın almaz falan. :D Şu kadar basit şeyi senin o aklın almıyorsa başka insanlarla akıl yarıştırma.

Programlamayı kütüphanede mi araştırmaya gideceksin? Google, stackoverflow ne güne duruyor? Bu sorduğun şey dibin dibi derecede basitlikte bir şey. Hiç bilmeyen birisi bile en geç birkaç saatte anlayıp yapabilir. Bir de eğitim kariyerinden falan bahsetmiş yok aklın almaz falan. :D Şu kadar basit şeyi senin o aklın almıyorsa başka insanlarla akıl yarıştırma.
Tartışmayacağım, peki kusura bakma.

Yeni konular

Geri
Yukarı