C# proje geliştirme

AhmetBirkan

Hectopat
Merhaba, 2 farklı C# programlama kursu bitirdim örnekleri çözerek (Console üstüne). Şimdi proje geliştirerek tam olarak mantığı oturtmak istiyorum proje fikirlerini nasıl bulabilirim? Bu arada asal sayı bulma gibi gerçek hayat ile alakası olmayan şeylerden bahsetmiyorum mesela generic kullanımı, interface kullanımını daha iyi oturtacağım projeleri geliştirmek istiyorum. C#'ı tam oturttuktan sonra hedefim ASP.NET'e geçmek.

C# başlangıç kursum: Tıkla
C# ileri seviye kursum: Tıkla

Edit: Şuradaki 50 örneği çözdüm. Ama karar yapıları, döngüler gibi kavramları oturttum orada sorun yok. Amacım interface, generic gibi kısımları oturtmak.

Edit2: Kendimi geliştirme konusunda yanlış düşünüyor olabilirim, siz tecrübeli arkadaşların daha iyi fikri varsa paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 50. örneği, Math Radom ile int türüne dönüştürecek şekilde ve 1000'i geçmeyecek şekilde ayarladım. Random olarak sayı oluşturup, ona göre tek, çift diye ayırıyordu XD.

Kanka oyun geliştirmeye başla. Mesela oyun tabanı oluştur. Can sistemi, para sistemi falan...

Ben 50. örneği, Math Radom ile int türüne dönüştürecek şekilde ve 1000'i geçmeyecek şekilde ayarladım. Random olarak sayı oluşturup, ona göre tek, çift diye ayırıyordu XD.

Kanka oyun geliştirmeye başla. Mesela oyun tabanı oluştur. Can sistemi, para sistemi falan...
Oyun geliştirme ile ilgilenmiyorum. Web alanına ilgim var.
DX Ball oyununun konsol versiyonunu yazmayı deneyin.
Giriş için yeterince karışık ve kafa yorulması gereken durumu çok.
Bakacağım.

O sorular fazla basit kaçmamış mı üst
seviyeden sonrası için ? Ayrıca Türkçe, ileri seviye, udemy keyword'leri birleşince zaman kaybı anlamına geliyor. Bence hedefiniz neyse ona veya yeterli değilseniz basit versiyonuna başlayarak çıkan problemleri çözerek, en iyi şekilde öğrenirsiniz. Şunu alakasız şekilde öğreneyim sonra şunu da alakasız şekilde öğreneyim çok akılda kalıcı olmuyor.

Veri yapılarını kendiniz yazmayı denemek class üzerine biraz daha kafa yormanızı sağlayabilir.

O sorular fazla basit kaçmamış mı üst
seviyeden sonrası için ? Ayrıca Türkçe, ileri seviye, udemy keyword'leri birleşince zaman kaybı anlamına geliyor. Bence hedefiniz neyse ona veya yeterli değilseniz basit versiyonuna başlayarak çıkan problemleri çözerek, en iyi şekilde öğrenirsiniz. Şunu alakasız şekilde öğreneyim sonra şunu da alakasız şekilde öğreneyim çok akılda kalıcı olmuyor.

Veri yapılarını kendiniz yazmayı denemek class üzerine biraz daha kafa yormanızı sağlayabilir.
Evet bencede basit o yüzden dedim zaten bu tip sorular çözmek istemiyorum diye. O zaman artık Asp.NET kursuna geçiş sağlamalıyım değil mi?

Evet bencede basit o yüzden dedim zaten bu tip sorular çözmek istemiyorum diye. O zaman artık Asp.NET kursuna geçiş sağlamalıyım değil mi?
Geçin bence.
Vücut geliştirme gibi bu disiplinde de en verimli yol, zor kaldırdığın ağırlığın altında durmaktır. Problemlerle boğuşarak öğreneceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı