Çözüldü C# proje hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Redux89

Hectopat
Daha fazla  
[CODE lang="csharp" title="C# Windows Forms"]int sayi1, sayi2, toplam, carpim, bolum, fark;
sayi1 = Convert.ToInt32(textBox1.Text);
sayi2 = Convert.ToInt32(textBox2.Text);
toplam = sayi1 + sayi2;
carpim = sayi1 * sayi2;
bolum = sayi1 / sayi2;
fark = sayi1 - sayi2;
label4.Text = "Toplam: " + toplam + "\n" + "Çarpım: " + carpim + "\n" + "Bölüm: " + bolum + "\n" + "Fark: " + fark;
MessageBox.Show("Toplam: " + toplam + "\n" + "Çarpım: " + carpim + "\n" + "Bölüm: " + bolum + "\n" + "Fark: " + fark);[/CODE]

Bu kodu bir projede yazdım istediğim gibi çalışmadı başka projede yazdım istediğim gibi çalıştı. İstediğim gibi çalışmayan projeyi nasıl düzeltebilirim ve neden böyle bir şey olmuş olabilir?

Çözüm
2. projede textboxların isimlerini karıştırmış olabilirsin. Bir kontrol edebilir misin? O yüzden fark -'li çıkıyordur. Bölümde de 5/20 deyince sonuç 0.25 ama değişken int türünde olduğu için 0 kısmını gösteriyordur sadece.
Hocam ikisi de çalışmış. Bundaki sorun nedir?

Düzgün çalışmayada farkın başına "-" işareti konulmuş. Ve bölümde ne yazarsam yazayım 0 sonucunu veriyor.

İstediğim gibi çalışanda farkın başına "-" işareti konulmuyor ve bölümde bir sonuç veriliyor.
Bölememiş ya. Farkın -15 olması normal ama bölememesi garip.

Farkın -15 olması neden normal?

2. projede textboxların isimlerini karıştırmış olabilirsin. Bir kontrol edebilir misin? O yüzden fark -'li çıkıyordur. Bölümde de 5/20 deyince sonuç 0.25 ama değişken int türünde olduğu için 0 kısmını gösteriyordur sadece.

Çözüm
2. projede textboxların isimlerini karıştırmış olabilirsin. Bir kontrol edebilir misin?
Hocam tam benim de aklıma gelmişti. Bu arada bu uygulama virgüllü sayı göstermez. int yerine double kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı