C++ proje yüksek CPU kullanımı

Shocke

Hectopat
Daha fazla  
C++ üzerinden bir projemde fark ettiğim bir durumdur. 10%-20% civarında CPU kullanımı oluyor nedense. Araştırdım ve sleep komutundan dolayı oldugunu söylediler ve sildim ama hala aynı.
Neden böyle oldu?

Görev yöneticisinde ki %'yi söylüyorsunuz değil mi? Dediğim şeyden bahsediyorsanız normal bence.

Evet fakat benımle aynı programı yapan kişilere bakıyorum onlarda 0 oluyor
Yani onların yaptığı programı ben kullandıgımda 0 oluyor sadece benımkinde yüksek oluyor.

Yani onların yaptığı programı ben kullandıgımda 0 oluyor sadece benımkinde yüksek oluyor.
Onların kullandığı işlemci ile sizin işlemciniz aynı mı? Onların CPU'su daha mı iyi yoksa sizinki mi? Sizinki daha iyiyse bi sorun olma ihtimali var.

Onların kullandığı işlemci ile sizin işlemciniz aynı mı? Onların CPU'su daha mı iyi yoksa sizinki mi? Sizinki daha iyiyse bi sorun olma ihtimali var.
Cpu'nun iyi olmasıyla kullanım yüzdesi nasıl 0'a düşüyor açıklar mısınız?

Cpu'nun iyi olmasıyla kullanım yüzdesi nasıl 0'a düşüyor açıklar mısınız?

Şöyle anlatayım CPU'nun kalitesi yani modeli arttıkça yapacağı işlem kapasitesi artacağı için kullanım miktarı azalır. Örneğin X CPU'su 10 Birim kapasiteli yapacağınız iş 2 birim bu yüzden %20 gözükür. Ama diğer bir CPU 100 Birim kapasiteli ise bu yüzde çok daha az gözükür.

Şöyle anlatayım CPU'nun kalitesi yani modeli arttıkça yapacağı işlem kapasitesi artacağı için kullanım miktarı azalır. Örneğin X CPU'su 10 Birim kapasiteli yapacağınız iş 2 birim bu yüzden %20 gözükür. Ama diğer bir CPU 100 Birim kapasiteli ise bu yüzde çok daha az gözükür.
Ben nasıl azalır demedim yalnız yüzde olarak düşmesini tabii ki anlarım. Ancak arkadaşın dediğine göre %0 oluyormuş. CPU iyi olabilir ancak hiç kullanılmadan nasıl işlem yapıyor bunu anlayamadım hala.

C++ üzerinden bir projemde fark ettiğim bir durumdur. 10%-20% civarında CPU kullanımı oluyor nedense. Araştırdım ve sleep komutundan dolayı oldugunu söylediler ve sildim ama hala aynı.
Neden böyle oldu?

Bunun birden çok nedeni olabilir. Kaynak kodu görmeden bir şey söylemek zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı