C# Sql Server Veritabanı Update Sorunu

Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Kod:
private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            tablo.Clear();
            baglan.Open();
            string kayit = "update takimlar set takım_adı=@tad,takım_kurucusu=@tk,takım_stadı=@ts";
            SqlCommand komut = new SqlCommand(kayit, baglan);
            komut.Parameters.AddWithValue("@tad", textBox1.Text);
            komut.Parameters.AddWithValue("@tk", textBox2.Text);
            komut.Parameters.AddWithValue("@ts", textBox3.Text);
            komut.ExecuteNonQuery();
            baglan.Close();
            takimListele();
        }

Herkese şimdiden teşekkür ederim. Ben futbol takımı ve oyuncularını kaydeden bir program yapmaya çalışıyorum. Kayıt işlemi tamam ama güncelleme işlemini yapıyorken sadece seçili olan takımı değil bütün takımları değiştiriyor. Ödevimi salıya kadar yetiştirmem lazım yardımlarınızı bekliyorum.

ödev.PNG

Eğer eksik yazmışsam kusura bakmayın hemen eksikleri tamamlayabilirim.

Sorun sorgu kısmından kaynaklanıyor. Sorgunun sonuna şart eklemen gerekiyor, eklemediğin takdirde senin durumundaki gibi tüm kayıtları değiştirirsin. Eşsiz bir ID vermen senin için büyük kolaylık olacaktır. Tablona ID stunu eklemeni öneririm. "id int primary key identity(1,1)" şeklinde ekleyebilirsin sanırım. Veri girerken ID kısmına veri girmemen gerekiyor, otomatik olarak değer girdikçe artacaktır zaten. İnsert into sorgusunda biraz değişiklik yapman gerekecek. Bu döküman işinizi görebilir. SQL'de UPDATE Komutu | Özgür YAMAN

Sorun çözülmüş ama bu yönetimi kullanırsan çok zorlanırsın ve ayrıca sorgu kısımda Türkçe karakter kullanmamalısın. iyi günler

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı