C#'ta PictureBox'a tıklayınca resimler arası geçiş nasıl yapılır?

Bakın ilk olarak projemi oluşturdum. Adı WinFormsApp1.
Sonrasında bir pictureBox ekleyip üzerine tıkladıktan sonra ufak üçgene basıp resim seç dedim ve içe aktar dedim. Ardından istediğim resmi seçip ok deyip kapattım.
Tüm bunların ardından butonun Click eventine gelip size söylediğim kodları yazdıktan sonra resim adı kısmına Source Explorer'daki resources klasörünün altında istediğim resme sağ tıkladım yeniden adlandır deyip ismini kopyaladım ve kodun sonuna onun ismini yapıştırdım.

1667678509568.png

1667678517490.png

1667678611698.png

Hocam bu tarz programları İngilizce dilinde kullanırsanız daha faydalı olur ve yardım alırken zorlanmazsınız. İngilizceniz yeterli değilse yazılıma girişmeden önce temel seviyede İngilizce öğrenmenizi öneririm.
  • Öncelikle yukarıdan 'Proje' butonuna tıklayın.
  • Açılan menünün en altında bulunan "Proje Özellikleri" seçeneğine tıklayın.
  • Projenizin özellikleri açılacak. Orta bölümün solundaki menüden "Kaynaklar" butonuna tıklayın.
  • Daha sonra biraz yukarıda bulunan "Kaynak Ekle" butonunun yanındaki ok işaretine tıklayın.
  • "Mevcut Dosya Ekle..." seçeneğine tıklayın.
  • İstediğiniz fotoğrafı ekleyin. (Dosya adında Türkçe karakter olmamasına dikkat edin.)
  • Ardından kod kısmına gelin. Butonun Click eventine şunu yazın:
C#:
pictureBox4.Image = TurkRosoft.Properties.Resources.FOTOĞRAF_ADI;

Hata verirse söylemekten çekinmeyin.

Hocam bu tarz programları İngilizce dilinde kullanırsanız daha faydalı olur ve yardım alırken zorlanmazsınız. İngilizceniz yeterli değilse yazılıma girişmeden önce temel seviyede İngilizce öğrenmenizi öneririm.
  • Öncelikle yukarıdan 'Proje' butonuna tıklayın.
  • Açılan menünün en altında bulunan "Proje Özellikleri" seçeneğine tıklayın.
  • Projenizin özellikleri açılacak. Orta bölümün solundaki menüden "Kaynaklar" butonuna tıklayın.
  • Daha sonra biraz yukarıda bulunan "Kaynak Ekle" butonunun yanındaki ok işaretine tıklayın.
  • "Mevcut Dosya Ekle..." seçeneğine tıklayın.
  • İstediğiniz fotoğrafı ekleyin. (Dosya adında Türkçe karakter olmamasına dikkat edin.)
  • Ardından kod kısmına gelin. Butonun Click eventine şunu yazın:
C#:
pictureBox4.Image = TurkRosoft.Properties.Resources.FOTOĞRAF_ADI;

Hata verirse söylemekten çekinmeyin.
Bi an pes etmiştim şimdi sizin yazdıklarını deneyeceğim.

Hocam tüm projem elimden gitti şu an şoktayım sizin hatanız değil bu fikri aklmdan geçirmemeliydim :(😭

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    87,2 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Geri
Yukarı