C#'ta Sinüs Dalgası Çizme Programı

Hocam pi'yi 2piF şekline yani sizin girdirdiğiniz paremetrelerden w'yu frekans olarak kullanarak yaptırdım ancak çıktılar çok bozuldu. Alakasız bir hal aldı. Eski haliyle asıl çıktıları elde edebiliyoruz ancak bu seferde elimizdeki formüle yani dönüşüme uygun olmuyor. Bu konuyla alakalı bir düşünceniz varsa son olarak bunu öğrenmek isterim.

Pi'yi w yapın. Düzeltmeyi unutmuşum. Nuget komutunu tekrar çalıştırın. Diğer proje ile bu projenin dosyalarını birbirine karıştırmayın.
Bana çok büyük bir iyilik yaptınız hocam yani size özel olarak teşekkür etmek isterim. Nerelisiniz, yakınlardaysanız bir ara uğrayıp en azından size bir kahve ikram etmeme izin verin.

Hocam uğraşmayın hiç. Boşverin bu kadarıda yeter. Ben kendim halledeyim.
Gerçekten çok teşekkür ediyorum.
Varsa bir mail adresiniz daha sonra size teşekkür edebilmem için verirseniz sevinirim.

pi'yi w yapınca düzeldi mi? 2*pi*f yaparken yanlış bir şey yazmış olabilirsiniz. Sonuçta değişen bir şey olmaması gerekiyor.
Ben Kayseriliyim, İstanbul'da oturuyorum.

En başında dediğim gibi w değil pi olması gerekiyor. Yoksa kare fonksiyonu olmaktan çıkıyor. Daha doğrusu w büyüdükçe dalga boyu kısalıyor kareyi görmek için dalgaya daha yakından bakmamız gerekiyor. Değişik şey görmeniz ondan kaynaklanıyor olabilir.

pi'yi w yapınca düzeldi mi? 2*pi*f yaparken yanlış bir şey yazmış olabilirsiniz. Sonuçta değişen bir şey olmaması gerekiyor.
Ben Kayseriliyim, İstanbul'da oturuyorum.
fonk += 4 * V / (n * pi) * Math.Sin(n * pi * t) bana gönderdiğiniz denklem bu şekildeydi hocam. Bende onu fonk += 4 * V / (n * pi) * Math.Sin(n * 2 * pi * w * t) şekline getirdim. Ve çıktılar çok garip şekillerde gelmeye başladı. w değişkenini frekans olarak kullandım anlayacağınız. Şuanda hala anlamaya çalışıyorum neden sonuçların garip çıktığını.
Bende Sakarya'da bilgisayar mühendisliği okuyorum. Yakınmışız. e-mail adresinizi verirseniz oralara geldiğimde ulaşıp size teşekkür etmek isterim. Vizelerimden sonra bir terslik olmazsa geleceğim İstanbul'a.

En başında dediğim gibi w değil pi olması gerekiyor. Yoksa kare fonksiyonu olmaktan çıkıyor. Değişik şey görmeniz ondan kaynaklanıyor olabilir.
Hocam veri iletişimi dersinde gördüğümüz konuya istinaden yazmamız gereken bir program bu. Derste hocamız bu şekilde verdi formülü. Başka arkadaşlarımla da görüştüm konuyu. Herkes aynı şekilde biliyor.
Ya hocanın dalgınlığından kaynaklanan bir sorun bu ya da hoca farklı bir formül verip farklı bir konuyu işledi. Bizde farketmedik bu durumu.

Doğrudur yanlış demiyorum. w büyürse kare görünmeyecek kadar küçük hale gelir. Bu arada N'i büyük tutun yoksa sonuç salınım şeklinde çıkar.

w yerine 0,5 yazarsanız aynı çıktıyı almanız gerekir.
Aynen dediğiniz gibi w değerini 0,5 yazdığımda 2 ile birbirlerini götürdükleri için aynı sonucu alıyorum.
Doğrudur yanlış demiyorum. w büyürse kare görünmeyecek kadar küçük hale gelir.
Anladım hocam o zaman ben biraz daha bakayım duruma göre bir şekilde olmadı bu şekilde hallederim.
Gerçekten minnettarım size. Teşekkür etmek isterim. Borçlu hissediyorum kendimi, sabahtan beri benimle projemle uğraşıyorsunuz. Mail adresinizi verirseniz size ulaşabilirim İstanbul'a geldiğimde. Teşekkür etmeme izin verirseniz beni memnun edersiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı