C++ Öğrenme

berkan5555

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben c++ öğrenmek istiyorum ama buna nereden başlayacağımı ve neler yapılabilineceğini bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim (elimde kodlab yayınlarına ait bir kitabı var).

Muhammed Mastar'ın videolarını izleyebilirsin. Fakat C++'dan umduğunu bulamazsan üzülme. 1 sene boyunca eğitimini aldım. Her türlü inciğini boncuğunu öğrendik eyvallah fakat ortaya somut bir program çıkartmada çok aktif kullanamıyorum. Android yada Java'ya başlaman daha iyi olabilir. C++'ın sana asıl faydası programlama ve algoritmanın mantığını iyi bir şekilde kavraman olacaktır.

İngilizcen varsa yabancı kaynakları öneririm. Harvard üniversitesinden biri yazıyor internette. İlgilenirsen kaynağı atabilirim reklama girmiyorsa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
muhammed mastarın dersleri var bu linkte ben 13. dersteyim çok güzel anlatıyor

Neler yapılabileceğini bilmiyorsan neden öğrenmek istiyorsun?

Çünkü C++ hoşuma gidiyor ve herkes en başta onu öneriyor. C++'den sonra Python öğreneceğim. :D

Herkes neden onu oneriyor, onlari ogrendikten sonra eline ne gececek, bunlara karar ver, sonra neler ogrenecigini düşünürsün.

Web uygulamasi yapacaksan bunlari o gr enmene gerek yok veya, ios, android uygulamasi yapacaksan gene gerek yok.

Yanlış anlama ama herkes doğruyu söylüyor.
Önce kendine bir amaç bulmalısın.
Web programlama için HTML, PHP ve JavaScript öğrenmelisin.
Android ile mobil programlama için Java öğrenmelisin
IOS ile mobil programlama için Objective-C öğrenmelisin.
Windows ile programlama için C, C++, C# vs öğrenmelisin.
Daha birsürü seçeneğin var ama ilk olarak kendine bir amaç bulmalısın.

Ben hobi olarak C dilini öğreniyorum. Amacım da C dilinde uzmanlaşıp kendime küçük çaplı yararlı uygulamalar, oyunlar geliştirmek.

*yazımda hata bulunabilir, tüm dilleri yazmamış olabilirim sadece aklımdakileri yazdım

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı