C++ tekrarlama metodu nedir?

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Sorunum başlığa belki uymuyordur nasıl açıklayacağımı bilemedim kusura bakmayın. C++ da bir projem var. Chate yazdığım özel komutu yazdığımda başka bir işlem çalıştırıyor. Eğer tekrar yazarsam kapatmasını başka bir işlem çalışmasını istiyorum. Ama ben bunu denediğimde hep ilk bloğu çalıştırıyor. Yardımınızı bekliyorum. Anlamadıysanız detaylı paylaşırım.

Komutu değiştir? Veya şöyle yap: Bir integer değişken aç. İlk bloğu temsil eden sayı 1; ikinci kod bloğunu temsil eden sayı 2 olsun. Adam ilk kullandığında otomatik olarak ilk bloktaki kodlar çalışır. Komutu kullandığında integer değişkenin değerini 1 yap. Sonra komutu tekrar kullandığında bir if bloğu ile integer değeri tespit et. Eğer değer 1 ise 2. blok kodlarını çalıştırsın. Eğer 2 ise 1. blok kodları çalıştırsın. Daha pratik olması için kod bloklarını fonksiyon yapabilirsin.

C++ bilmiyorum ama anlaman için şöyle bir şey yapayım:

C++:
int blockStatus = 1;

void oneBlock() {
    // ilk blok kodları. ilk kullanımda çalışacak kodlar.
}

void twoBlock() {
    // ikinci blok kodları. ikinci kullanımda çalışacak kodlar.
}

// Komut kullanıldığında ise şöyle yap:

if (blockStatus == 1) {
    return oneBlock();
}

else if (blockStatus == 2) {
    return twoBlock();
    // bunun yerine else de kullanabilirsin.
}

C++ bilmediğim için syntax hatalarım olabilir. Mantığı anla diye böyle bir örnek verdim.

Komutu değiştir? Veya şöyle yap: Bir integer değişken aç. İlk bloğu temsil eden sayı 1; ikinci kod bloğunu temsil eden sayı 2 olsun. Adam ilk kullandığında otomatik olarak ilk bloktaki kodlar çalışır. Komutu kullandığında integer değişkenin değerini 1 yap. Sonra komutu tekrar kullandığında bir if bloğu ile integer değeri tespit et. Eğer değer 1 ise 2. blok kodlarını çalıştırsın. Eğer 2 ise 1. blok kodları çalıştırsın. Daha pratik olması için kod bloklarını fonksiyon yapabilirsin.
Örnek kod yazabilir misiniz rica etsem? Komut değiştiremem.

Break komutu veya boolean değişkenleriyle bir şeyler yap.
boolean komut = true;

Örneğin;
if(find_command(chat, "wp" && komut){
komut = false;
}

Mesajı düzenledim.
1656439361299.png
Böyle hata aldım. Bende c++ çok bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı