C# Unity öğrenmeye değer mi?

Oyun yapmasan bile bir yazılım dilini öğrenmek bence bir yabancı dil öğrenmek ile eş o yüzden fırsatın
varsa mutlaka öğren değer.
Unity C# normal C#'dan baya farklı. Oyun yapmasan bile öğren demeniz saçma çünkü Unity C# ile zaten oyun yapabilirsiniz. Oyun yapmayacaksan öğrenmenin mantığı yok.

Oyun geliştirme çok zevkli bir iştir. Üniversitede öğretileceklerin hepsini makalelerde, videolarda bulabilirsiniz. Eskiden ben bu işe yeni yeni başladığımda daha 10-11 yaşlarımda çok kaynak yoktu. Şimdi tonla kaynak var. Bir yerde sıkıntı yaşarsanız çözüm bulamama olasılığınız yok.

Unity C# normal C#'dan baya farklı. Oyun yapmasan bile öğren demeniz saçma çünkü Unity C# ile zaten oyun yapabilirsiniz. Oyun yapmayacaksan öğrenmenin mantığı yok.

Oyun geliştirme çok zevkli bir iştir. Üniversitede öğretileceklerin hepsini makalelerde, videolarda bulabilirsiniz. Eskiden ben bu işe yeni yeni başladığımda daha 10-11 yaşlarımda çok kaynak yoktu. Şimdi tonla kaynak var. Bir yerde sıkıntı yaşarsanız çözüm bulamama olasılığınız yok.
Hocam, oyunlar ile içli dışlıyım.
Bir oyun geliştirmek istiyorum, oyunun temel hatlarını kafamda oturttum.
Kalan kısım ise öğrenmek kaldı, normal C#'ı temel seviyede bilmem, unity için yeterli olacağını düşünüyorum.
Kaynak bulamamam, dediğiniz gibi imkansız, kaynakları araştırdım.

Geri
Yukarı