C# Unity öğrenmeye değer mi?

Graiden

Hectopat
C#'ı biliyorum, oyun geliştirmeyi öğrenmek, istediğim için ise Unity'i öğrenmeyi düşünüyorum ama değer mi onu bilemedim, bu yüzden size danışmak istedim.
Unity öğrenmeye değer mi?
Not: 2D oyun yapacağım, yaparsam.

Son düzenleyen: Moderatör:
C#'ı biliyorum, oyun geliştirmeyi öğrenmek, istediğim için ise Unity'i öğrenmeyi düşünüyorum ama değer mi onu bilemedim, bu yüzden size danışmak istedim.
Unity öğrenmeye değer mi?
Not: 2D oyun yapacağım, yaparsam.
Oyun yapmasan bile bir yazılım dilini öğrenmek bence bir yabancı dil öğrenmek ile eş o yüzden fırsatın
varsa mutlaka öğren değer.

Oyun yapmasan bile bir yazılım dilini öğrenmek bence bir yabancı dil öğrenmek ile eş o yüzden fırsatın
varsa mutlaka öğren değer.
Hocam, C#'ı biliyorum, yazın java script, html, css falan gibi dilleri öğreneceğim.
Çok zor olmadığı düşündüğüm için ve oyunları sevdiğim için de unity'i öğrenmeyi düşünüyorum, size hak veriyorum, öğreneceğim.

Hocam, C#'ı biliyorum, yazın JavaScript, HTML, CSS falan gibi dilleri öğreneceğim.
Çok zor olmadığı düşündüğüm için ve oyunları sevdiğim için de Unity'i öğrenmeyi düşünüyorum, size hak veriyorum, öğreneceğim.

Öncelikle evet iyi diyorsun yaparsın ama, eğer aşırı zeki değilsen mesela 140+ IQ seviyen falan yoksa hem oyun geliştirip hem HTML CSS JS C# yazamazsın birine odaklan onu iyi öğren mesela websitesi yapmak istiyorsan onu yap ama her şeyi aynı anda yapmaya çalışırsan günün sonunda hiçbir şey yapamamış olacaksın.

Öncelikle evet iyi diyorsun yaparsın ama, eğer aşırı zeki değilsen mesela 140+ IQ seviyen falan yoksa hem oyun geliştirip hem HTML CSS JS C# yazamazsın birine odaklan onu iyi öğren mesela websitesi yapmak istiyorsan onu yap ama her şeyi aynı anda yapmaya çalışırsan günün sonunda hiçbir şey yapamamış olacaksın.
Hocam, haklısınız.
Web sitesine ağırlık vereceğim, sonra unity'i öğrenirim.

C# biliyorsan C# ile rahat 2 Boyutlu bir oyun yaparsın. Unity'ye gerek yok bu durumda. Yapamıyorsan, C# bilmiyorsun.
Biliyorum derken en azından orta derece denebilir.
Oyun derken ne demek istiyorsunuz, özellikleri nedir, oynanışı nasıldır?

Geri
Yukarı