C# Visual Studio olmadan nasıl DLL dosyası oluşturabilirim?

Daha fazla  
Arkadaşlar Visual Studio olmadan komut istemi ile nasıl DLL dosyası oluşturabilirim. Daha sonradan her yerde kullanmak üzere kütüphaneler hazırlıyorum ve DLL uzantısına sahip olmasını istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
CSC (C Sharp Compiler) ile yapılabilir.

csc /target:library /out:LIBRARY_NAME.dll SOURCE_CODE.cs
Teşekkür ederim, sadece şunu merak ediyorum. CSC olarak .NET'in yeni sürümlerinden mi derleniyor? Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen ama CSC eskiden kullanılan bir yapı değil miydi? Örneğin konsol uygulamalarını derlemek için komut ararken iki seçenek görmüştüm. Birisi CSC üzerinden çalışırken birisi benim 5.0.6'da kullandığım "dotnet run" yöntemiydi. CSC eski :NET sürümünün mü? Yoksa ben mi yanlış anlamışım?

dotnet, bir CLI development environment. İçerisinde proje yönetimi ile ilgili bir çok komut, ayar bulunuyor. Bunlardan birisi de "build". Eğer dotnet CLI yüklü ise csc yerine doğrudan dotnet build diyerek derleme yapabilirsiniz. CLI arkaplanda derleme için csc'yi kendisi çalıştıracaktır.

dotnet CLI ile fazla uğraşmadım ancak gördüğüm kadarıyla default build şekli zaten .dll. exe için dotnet publish bulunuyor.

Geri
Yukarı