C++ vs C# vs Python vs HTML

Mantıklı bir karşılaştırma değil ki zaten arkadaşlar belirtmiş tekrar üstüne değinmek isterim HTML bir "programlama dili" değildir. Bir de bu tür karşılaştırmalar "Hello World" yazdırmakla da yapılmaz. Karşılaştırdığınız diller de farklı alanlarda kullanılan diller.

Çoğu arkadaş zaten açıklamış durumu.

Ayrıca Vue'u araştırmanızı öneririm.
Sanırım sizin de biraz bilgi eksiğiniz var. Vue Componentleri 3 ana bölümden oluşur. <templete>, <script> ve <style>. Templete kısmı doğrudan HTML olarak yazılır. Keza Vue Instance'ı Virtual DOM yardımıyla HTML üzerinde çalışır. HTML olmadan Front-end Javascript Freamworkü de kullanamazsınız.

Sanırım sizin de biraz bilgi eksiğiniz var. Vue Componentleri 3 ana bölümden oluşur. <templete>, <script> ve <style>. Templete kısmı doğrudan HTML yazılır. Keza Vue Instance'ı Virtual DOM yardımıyla HTML üzerinde çalışır. HTML olmadan Front-end Javascript Freamworkü de kullanamazsınız.
Çok doğru bir bilgi. HTML'i aslında bir iskelete benzetebiliriz. Nasıl insan vücudu için iskelet gerekliyse web için de HTML gereklidir.

Sanırım sizin de biraz bilgi eksiğiniz var. Vue Componentleri 3 ana bölümden oluşur. <templete>, <script> ve <style>. Templete kısmı doğrudan HTML yazılır. Keza Vue Instance'ı Virtual DOM yardımıyla HTML üzerinde çalışır. HTML olmadan Front-end Javascript Freamworkü de kullanamazsınız.
Biliyorum Vue de HTML ile bağlantılı. Fakat her şey HTML değil onu söylemeye çalıştım orada. Yani HTML ve Vue bağlantısız demişim gibi anlaşılmış olabilir fakat normal HTML kullanmak zorunda veya ona bağlı olmak zorunda değiliz, farklı şeyler de var. Ayrıca "HTML olmadan web trafiği durur" tarzı iddialı bir cümlenin yanlış olduğunu anlaması açısından, araştırmasını önerdim. Yanlış anlaşıldıysa kusura bakmayınız.

Büyük kıyaslama, C++, C#, Python ve HTML. Hangisi daha iyi? Hangisi daha güçlü? Hangisi daha hızlı? Hangisi daha güvenli?

Bu sorular her programlamaya yeni başlayacak olan veya başlamak isteyen kişinin aklını meşgul eden sorular. Eşit bir kıyaslama yapabilmek için her dört en çok önerilen programlama dili ile, aynı işlevi gören birer program yaptım ve kıyaslamaya sunuyorum.

Cplusplus - Google Drive

Csharp - Google Drive

Html - Google Drive

Python - Google Drive

İşlem basit. Programlar birer mesaj veriyor sade. Milisaniyelerin bile önemli olduğu bu kıyas her dört programlama dili için de kıyasıya bir kapışma olacak. Son kararı kullanıcı verecek. İşte meydan, gösterin gücünüzü.

...
Ne yazacağımı bilemedim.

Geri
Yukarı