C# vs C++

MacOS kullanan insanlar daha çok grafik tasarım ve yazılım amaçlı kullanıyorlar ve kullanıcı sayısı az ben uğraşmam şahsen o platform için.
Linux dağıtımları tarafına gelirsek kullanıcı oranı %1 ve daha az bu bütün dağıtımların toplamı, yine belirli amaç dışında uğraşmak gereksiz, daha çok sunucu ve siber güvenlik ile alakalı işlerde tercih ediliyor.
Enditüri standartı haline gelmiş, insanların bakınca bilgisayarın kendisinin bu zanettiği bir işletim sisteminde uygulama geliştirmek daha kazanç sağlayabilir. İlgi çekebilir.
Bende C++ çalışıyorum ama web tarafı için zayıf kalıyor hatta web için yazılmış bir dil bile değil.
Günümüzde de web tabanlı uygulamalar popüler olduğundan C/C++ yazılım mantığı için iyi olsa da bununla alakalı amaç yok ise başka dillere bakmak mantıklı gibi.
Çok önemli, örnek olarak adli bilişim yazılımları C++ ile yazılmıştır. Kullanılan Windows işletim sistemi, Assembly ve C++ üzerine yazılmıştır. IDE yazılımları bile C++ üzerine yapılmıştır. C# çok değerli bir dil değil bahsettiğiniz kadar. C++ eski bir dil evet, ama eski bir dil bile şu anki dillere taş çıkartıyor.

Çok önemli, örnek olarak adli bilişim yazılımları C++ ile yazılmıştır. Kullanılan Windows işletim sistemi, Assembly ve C++ üzerine yazılmıştır. IDE yazılımları bile C++ üzerine yapılmıştır. C# çok değerli bir dil değil bahsettiğiniz kadar. C++ eski bir dil evet, ama eski bir dil bile şu anki dillere taş çıkartıyor.
Ben kötü demedim C# da iyi demiyorum web tabanlı uygulama geliştirmek ve az yoracağından iyi dedim. Günümüz işlemcilerin performansları yazılım dillerinin hantallığı çokda hissettirmiyor genel olarak.
Hız gerektiren yerde C++ 'nın yanına yaklaşamaz bile. AAA oyunlar için de bu yüzden donanıma yakın c++ tercih ediliyor. C# ile de geliştiriliyor falan da C++ kadar performanslı değiller haliyle.
Benim kafamda kurduğum şey biryerden başlasından nereden olursa olsun gibi bişeydi.

Ben kötü demedim C# da iyi demiyorum web tabanlı uygulama geliştirmek ve az yoracağından iyi dedim. Günümüz işlemcilerin performansları yazılım dillerinin hantallığı çokda hissettirmiyor genel olarak.
Hız gerektiren yerde C++ 'nın yanına yaklaşamaz bile. AAA oyunlar için de bu yüzden donanıma yakın c++ tercih ediliyor olarak. C# ile de geliştiriliyor falan da C++ kadar performanslı değiller haliyle.
Benim kafamda kurduğum şey biryerden başlasından nereden olursa olsun gibi bişeydi.
Oyun konusunu bilmem. Unity C#, Unreal C++ kullanıyor, farkını bilmem çünkü oyun ile ilgilenmiyorum. Ve evet dediğiniz gibi web tabanlı uygulama geliştirmek önemli ki zaten bu iki dil de web tabanlı uygulama için tasarlanmış diller değil. Bir yazılımcının amacı ancak masaüstü program yapmak ise C++ her zaman.

Oyun konusunu bilmem. Unity C#, Unreal C++ kullanıyor, farkını bilmem çünkü oyun ile ilgilenmiyorum. Ve evet dediğiniz gibi web tabanlı uygulama geliştirmek önemli ki zaten bu iki dil de web tabanlı uygulama için tasarlanmış diller değil. Bir yazılımcının amacı ancak masaüstü program yapmak ise C++ her zaman.

Bende o yüzden c++ çalışıyorum.
Diğerleri bana hantal geliyor C++ gördükten sonra.

Dünya genelinde C++ daha çok kullanılıyor.

1669929711175.png

Birbirinden farklı amaçlarla yazılmış iki dil. Nasıl karşılaştırabilirsiniz ki? Temel özelliklerine göre karşılaştıracaksanız C#, C++'a göre görece daha sade bir syntaxa sahip. C++ hızlıdır, temel makine işlemlerinde üzmez. Bakarsanız robotik alanda daha çok C/C++ kullanılır bu özelliği nedeniyle.

Arkadaşlar merhaba, ben ilk kodlama öğrenmeye başladığımda C++'dan başlamıştım ama C#'ta gelişmiş hatta ustalaşmış diyeceğim bir tanıdığım ağabeyim bana dediki C++ ta çok fazla bir şey yapamazsın C# öğrenmen senin için daha iyi olur oyun veya masaüstü program kodlarsın demişti şimdi de başka tanıdıklarım C++ ta her şeyi yaparsin diyor kararsız kaldim C# mı öğreneyim C++ mı? C# öğrendikçe hoşuma gidiyor diyebilirim kodlama veya araştırma gibi bir şeylerle uğraşmak benim çok hoşuma gidiyor işimi severek yapiyorum. Arkadaşlar bir de C++ ile neler yapabilirim bilen varsa yazabilir mi?

Ağbeyin sana ağbeyce bilgiler vermemiş bende C++ da geliştirme yapıyorum emin ol C#'dan daha kapsamlı C++ yazılım dili daha iyi kısacası.

Geri
Yukarı