C++ vs Python

Tsukune

Centipat
Daha fazla  
İleride oyun yapmak ve hayatı kolaylaştırabilecek mobil/web uygulamaları yapmak istiyorum. C++ kesinlikle işime daha çok yarar ama Python'a yeni başlayanlar için daha kolay diyorlar. Çok kararsız kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim şahsi fikrim Python ile başlamak ancak çok iyi programlama bilen (üst düzey) bir arkadaşım bana C++ ile başlayınca başlarda zor olduğunu ancak diller arası geçişte seni birkaç adım öne geçirdiğini söyledi.

En kolay şey istemek. Gerçekleştirmeye gelince çoğunluk yarı yoldan döner. Bu nedenle çoğunluğu bir azınlık yönlendirilir ve yönetilir. Bizim önerilerimiz seni bir yere ulaştırmaz. Kendi yolunu kendin belirleyemiyorsan, sen de çoğunluktan birisin. (Felsefi destek olarak kabul gör.)

C++ ile de baslanir gayet. C++ tercih ettigi icin programlamayi ogrenemeyecek insan Python tercih etmis olsaydi da ogrenemeyecekti.

Zaten herhangi bir scripting dili ile basit+ oyunlar gelistiremezsin interpretasyon overhead i yuzunden.

Programlamayi Python ile ogrenir, sonra favori oyun motorun neyi gerektiriyorsa o dile gecip deval edersin kariyerine. Ilk ogrendiginiz dil yapismiyor uzerinize.

C++ ile de baslanir gayet. C++ tercih ettigi icin programlamayi ogrenemeyecek insan Python tercih etmis olsaydi da ogrenemeyecekti.

Zaten herhangi bir scripting dili ile basit+ oyunlar gelistiremezsin interpretasyon overhead i yuzunden.

Programlamayi Python ile ogrenir, sonra favori oyun motorun neyi gerektiriyorsa o dile gecip deval edersin kariyerine. Ilk ogrendiginiz dil yapismiyor uzerinize.
Şimdilerde de C# ile C++ arasında kaldım. Ama sanırım C# öğrendikten sonra C++ daha mantıklı.

Geri
Yukarı