C++ vs Python

FanIce

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, üniversitede yazılımla alakalı bölüm okumak istiyorum ve elimden geldiğince ileride işimi kolaylaştırsın diye şimdiden başlayım dedim. En kullanışlı ve başlangıç için iyi olarak bulduğum ve kullanışlı olan iki dil var C++ ve Python ama hangisi? İleride daha çok işime yarar tam emin olamıyorum. En çok ilgi duyduğum alan oyun motorları. Unity ve Unreal Engine de C++ kullanıldığını gördüm ama Python da aynı şekilde kullanılıyormuş. O yüzden kararsız kaldım. Konu hakkında bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Python asla C++'ın seviyesine ulaşamaz ve ulaşmayacak. Python iyi bir dildir ama oyun yapımında C++ daha iyi bir seçim olacaktır.

Merhaba dostlar, üniversitede yazılımla alakalı bölüm okumak istiyorum ve elimden geldiğince ileride işimi kolaylaştırsın diye şimdiden başlayım dedim. En kullanışlı ve başlangıç için iyi olarak bulduğum ve kullanışlı olan iki dil var C++ ve Python ama hangisi? İleride daha çok işime yarar tam emin olamıyorum. En çok ilgi duyduğum alan oyun motorları. Unity ve Unreal Engine de C++ kullanıldığını gördüm ama Python da aynı şekilde kullanılıyormuş. O yüzden kararsız kaldım. Konu hakkında bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?
Python kolay ve yapabilecekleriniz C++'a göre sınırlı, C++ ise Python'a göre zor ama yapabilecekleriniz neredeyse sınırsız. İlgi alanınız oyun motorlarıysa Python kullanılamaz derecede. C++ ve ya diğer C dillerini kullanın.

Python ile kompleks yapıda oyunlar geliştiremezsiniz. Motorların Python destekleri sembolik denebilecek kadar yetersiz. C++ da başlangıç için iyi bir dil değil. C# öğrenerek unity üzerinden çalışmaya başlayabilirsiniz.

Python ile kompleks yapıda oyunlar geliştiremezsiniz. Motorların Python destekleri sembolik denebilecek kadar yetersiz. C++ da başlangıç için iyi bir dil değil. C# öğrenerek unity üzerinden çalışmaya başlayabilirsiniz.
Arkadaşın dediği gibi C# hem Python derecesinde kolay hemde oyun motoru kullanımı içinde daha iyi bir seçim.

Bencede C++ çok çok daha doğru bir seçim olacaktır. GTA LoL W. O. W. CS:GO vb birçok oyunda C++ ile yapıldı diye biliyorum zaten.

Python ile yapılan neredeyse hiç bir yaygın oyun duymadım ve galibada yaygın bir oyun yok.

Eğer oyun yapacaksanız C++ daha iyi olacaktır. Python bana kalırsa daha iyi bir dil olabilir belki önümüzdeki yıllarda ama oyun yapacaksanız C dillerinden başkasına bakmayın bile.

Geri
Yukarı