C# "Yoluna erişim reddedildi" hatası

Hollywoo

Hectopat
C# Windows Form ile dosyaları arayan bir uygulama yazıyorum. C diskindeki dosyaları aramak istediğimde aşağıdaki görseldeki hatayı alıyorum. Yönetici olarak çalıştırmam gerektiğini öğrendim ve app.manifest dosyasına bazı şeyler ekledim veya sildim. Hiçbir şekilde yönetici olarak başlamadı. Kod yazarak erişim verme gibi bir yöntem varsa iyi olur.

1.jpg

C# Windows Form ile dosyaları arayan bir uygulama yazıyorum. C diskindeki dosyaları aramak istediğimde aşağıdaki görseldeki hatayı alıyorum. Yönetici olarak çalıştırmam gerektiğini öğrendim ve App. Manifest dosyasına bazı şeyler ekledim veya sildim. Hiçbir şekilde yönetici olarak başlamadı. Kod yazarak erişim verme gibi bir yöntem varsa iyi olur.

Eki Görüntüle 1167082

O yol bir kısayol zaten onu atlayabilir.

Sorunu çözemedim projeyi bıraktım. Ama sizin de işine yarayacaksa söyleyeyim. Bilgisayardaki dosyaları arayabilmek için belirli bir izin vermemiz gerekiyormuş. Bunu da nasıl yapıyoruz bilemediğimden bıraktım.
Oluşturduğunuz uygulamayı yönetici olarak başlatmanız gerek. Bunu app.manifest dosyası ile yapabilirsiniz. İsterseniz doğrudan exe dosyasını yönetici olarak çalıştırabilirsiniz fakat bunu yaparsanız Visual Studio ile denemelerinizde yine aynı hatayı alırsınız. Bu yüzden app.manifest yöntemini kullanın.
Google'da şu aramayı yaparak bulabilirsiniz: C# projeyi yönetici olarak çalıştırma
Yönetici izni gerekli. C dizini içinde bir dosya üzerinde okuma dışında bir işlem yapmak istediğiniz zaman izin vermez. Yönetici izni ile tam erişim sağlayıp işlem yapabilirsiniz.
Bu adımları deneyebilirsiniz ben bu şekilde çözmüştüm.

Geri
Yukarı