C15B RAM Yükseltmesi

Bütçe
600

Bahatur Han

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar Casper Nirvana NB 15.6 Dizüstü bilgisayarımın RAM'ini yükselteceğim.
●Anakart= C15B
●İşlemci= i5 4210M
●Ekran Kartı= GeForce 840M
■1600MHz destekleniyor (AIDA64'de yazan)
Alacağım RAM
Bu RAM iyi midir? Uyumlu mudur? Ne yapmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum. İyi forumlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu indirip SPD bölümünü paylaşın.

Bunu indirip SPD bölümünü paylaşın.
2 Slot mevcut, 2x2GB

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    19,5 KB · Görüntüleme: 142
  • Adsızsd.png
    Adsızsd.png
    44,7 KB · Görüntüleme: 147
Dostlar Casper Nirvana NB 15.6 Dizüstü bilgisayarımın RAM'ini yükselteceğim.
●Anakart= C15B
●İşlemci= i5 4210M
●Ekran Kartı= GeForce 840M
■1600MHz destekleniyor (AIDA64'de yazan)
Alacağım RAM
Bu RAM iyi midir? Uyumlu mudur? Ne yapmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum. İyi forumlar dilerim.

Burada uyumlu ram ve ssd'ler var istersen 8+8 16 GB bile yapabilirsin. Ama tavsiyem 4+4 8 GB yapman. Bütçen gene varsa SSD yoksa SSD taktın mı uzun süre seni götürür.

Ama 16 GB ram taksan bile oyunlarda FPS artışı fazla olmayacak laptop uçup kaçmayacak yapabileceklerinin sınırı işlemci ve ekran kartının eski olmasından dolayı düşük kalabilir.

2 Tane bundan

1 Tane bundan işini görür.

Ucuz diye n11'den felan kingston ram alma sahte çıkıyor .

Burada uyumlu ram ve ssd'ler var istersen 8+8 16 GB bile yapabilirsin. Ama tavsiyem 4+4 8 GB yapman. Bütçen gene varsa SSD yoksa SSD taktın mı uzun süre seni götürür.

Ama 16 GB ram taksan bile oyunlarda FPS artışı fazla olmayacak laptop uçup kaçmayacak yapabileceklerinin sınırı işlemci ve ekran kartının eski olmasından dolayı düşük kalabilir.

2 Tane bundan

1 Tane bundan işini görür.

Ucuz diye n11'den felan kingston ram alma sahte çıkıyor .
Öncelikle ilginiz ve öneriniz için çok teşekkür ederim tam ihtiyacım olan şeyleri cevaplamışsınız <3
Ama yine de zaman zaman Photoshop, Video edit, ve ilerde de küçük çaplı kodlar yazmayı düşünüyorum tabi ki de video oyunları da oynayacağım (genel olarak oyun). Bu gereksinim ve ihtiyaçlar için 2x4GB=8GB RAM, yeterli olur mu yoksa 2x8GB=16GB mi yapmalı mıyım? Bahsettiğiniz gibi yoksa bu sadece gereksiz bir masraf mı olur? Laptopumun da ömrünü daha da fazla uzatmak istediğimden bahsettiğiniz SSD'nin 500GB'lik modelini tercih edicem.
Şimdiden öneriniz için teşekkür ederim.
+++Oyunlarda çok drop yiyorum. (şuan ki sistemim ile)

Öncelikle ilginiz ve öneriniz için çok teşekkür ederim tam ihtiyacım olan şeyleri cevaplamışsınız <3
Ama yine de zaman zaman Photoshop, Video edit, ve ilerde de küçük çaplı kodlar yazmayı düşünüyorum tabi ki de video oyunları da oynayacağım (genel olarak oyun). Bu gereksinim ve ihtiyaçlar için 2x4GB=8GB RAM, yeterli olur mu yoksa 2x8GB=16GB mi yapmalı mıyım? Bahsettiğiniz gibi yoksa bu sadece gereksiz bir masraf mı olur? Laptopumun da ömrünü daha da fazla uzatmak istediğimden bahsettiğiniz SSD'nin 500GB'lik modelini tercih edicem.
Şimdiden öneriniz için teşekkür ederim.
+++Oyunlarda çok drop yiyorum. (şuan ki sistemim ile)
Render felan yapacaksan 16 GB yapmanı tavsiye ederim .

Bu linkteki ram samsung olduğundan uyum sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı