C24G1 vs. 24G2U

409747

Hectopat
Arkadaşlar, bu iki monitör arasında hangisinin tepki süresi daha düşüktür? Hangisiyle rekabetçi oyunlar daha iyi oynanır? Detaylı bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

İkisi de üzmez ama parlak ekran seven bir kullanıcı iseniz 250 cd/m2 parlaklık çok ama çok yetersiz gelecektir. Açıkçası bana inanılmaz karanlık geliyordu ekran. Önerim ViewSonic veya ASUS'un bu segmente ki monitörleri olur. Aslında bu segmentte ASUS dışına bütün monitörler 250 cd/m2 parlaklığa sahip. Yinede karar sizin.

Aralarında kağıt üzerinde gözüken iki fark var bunlardan birincisi 24G2U IPS panel iken C24G1 VA panel. Bir diğeri de biri düz iken diğeri curve bir yapıya sahip. Tepkime süreleri açısından da her ikisi de aynı gözükmekte, yani 1ms. (Kendim 24G2U kullanıcısıyım ve çok memnunum.)

İkisi de üzmez ama parlak ekran seven bir kullanıcı iseniz 250 cd/m2 parlaklık çok ama çok yetersiz gelecektir. Açıkçası bana inanılmaz karanlık geliyordu ekran. Önerim ViewSonic veya ASUS'un bu segmente ki monitörleri olur.

Hocam 250 cd/m2 yetersiz demişsiniz ama sonra yine 250 cd/m2 monitör önermişsiniz :D. Ama o monitör de alınabilir.

Eğer iki monitör arasında seçim zorunlu ise 24G2U daha iyi olur. VA paneller en hantal paneller olarak biliyorum. Ayrıca ghosting sorunları VA panellerde oldukça vardı.

Hocam 250 cd/m2 yetersiz demişsiniz ama sonra yine 250 cd/m2 monitör önermişsiniz :D. Ama o monitör de alınabilir.

Eğer iki monitör arasında seçim zorunlu ise 24G2U daha iyi olur. VA paneller en hantal paneller olarak biliyorum. Ayrıca ghosting sorunları VA panellerde oldukça vardı.
Ghosting bazı ips panellerde de mevcut bir sorun. Ben tepki hızları vs. hangisi daha iyi olur diye sordum

Fark ettim :(. Nedense aklımda ViewSonic'in ekranları daha parlak diye bir kalıp kalmış. Sonrasında da en parlak ekranları ASUS'ta diye bir yazı ekledim zaten.

Ghosting bazı IPS panellerde de mevcut bir sorun. Ben tepki hızları vs. hangisi daha iyi olur diye sordum.

Evet var. Şans işi. Fakat en çok VA panellerde olduğundan pek VA panel önermem. Özellikle MSI'ın monitörlerini. Ölü piksel veya ghosting bazen ikisi de hediye olarak geliyor. Bazılarına gelmiyor ama gelmeyenlerin sayısı pek fazla değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı