Ca sertifikası ve Fatih internet

salih enes

Decapat
Merhabalar sorunum Fatih internete bağlanamıyorum. Bağlanmak için sertifika kurmam gerekiyor. MEB'in kendi sertifikasını, Xiaomi Redmi Note 10s Telefonum'da sertifikayı dosya yöneticisinden kurmak istediğim zaman "ca sertifikalarını Ayarlar'da yükleyin" diyor. Ayarlardan sertifikayı kurmak istediğim zaman sertifikanın ismini sormadan kendisi sayılardan ve harflerden oluşan isim ile sertifikayı kuruyor. Fakat sertifikanın "meb_sertıfıkası" isminde olması gerekiyor. Daha önce Samsung J8 telefonumda sertifikayı dosya yöneticisinden kurabiliyordum fakat Xiaomi de kuramıyorum. İnternette araştırmaya çalıştım fakat bir bilgi bulamadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-10-26-15-13-50-515_com.android.certinstaller.jpg
    Screenshot_2021-10-26-15-13-50-515_com.android.certinstaller.jpg
    38,4 KB · Görüntüleme: 161
  • Screenshot_2021-10-26-15-13-45-901_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-10-26-15-13-45-901_com.android.settings.jpg
    19,6 KB · Görüntüleme: 117
Ayarlara girip arama kısmına gir ve sertifika yaz. Ca sertifikası yükle kısmına gelip sertifikayı seç. Ad girmene gerek falan yok dostum. VPN'siz interneti kullanamıyorsun bu yüzden thunder VPN yükle. Her VPN çalışmıyor maalesef.

Ad girmeye gerek yok ise fatihe bağlanmıyor. Dediğin yerden sertifikayı kuruyordum ve IP adresi alınıyor kısmında kalıyordu çünkü. VPN hazır fakat bağlanmıyor işte.

Benimde başka şehirlerdeki arkadaşlarım sertifikasız bağlanabiliyor. Fakat bizim sınıfımızda kimse bağlanamıyor. Pandemi den önce bağlanıyordu fakat şimdi bağlanmıyor. Yinede yardımın için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı