Çağdaş Işıl-Ultra hazır sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan Choco
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 2B
Şu sisteme iyice ısındım açıkçası.. Anakartı değişirsem, siz bir sorun görüyor musunuz? Kasa hava akışı büyük bir sorun mudur?

Anakart ve kasa değişimi yapılırsa güzel bir sistem değil midir? 3060 ti?
Anakartın bu sistemde bir problem yarartacağını düşünmüyorum. Sistemdeki tek sıkıntı, i5 12500 gibi ısınan bir işlemciyi önü açık ''mesh'' olmayan, hava sirkülasyonunun iyi olmadığı bir kasada hem sisteminiz ısınması, hem de verim alamayacak olmanız.

Anakartın bu sistemde bir problem yarartacağını düşünmüyorum. Sistemdeki tek sıkıntı, i5 12500 gibi ısınan bir işlemciyi önü açık ''mesh'' olmayan, hava sirkülasyonunun iyi olmadığı bir kasada hem sisteminiz ısınıması, hem de verim alamayacak olmanız.
Seçeneklerde ki kasalardan biri ile değişirsem bu sorunu çözmüş olmaz mıyım? Bir seçenek görebiliyor musunuz? Anakartı B660M K ile değiştiğimde fiyat iyice artıyor fakat değer mi?

Seçeneklerde ki kasalardan biri ile değişirsem bu sorunu çözmüş olmaz mıyım? Bir seçenek görebiliyor musunuz? Anakartı B660M K ile değiştiğimde fiyat iyice artıyor fakat değer mi?
Sorun çözülür fakat bu bütçede yine pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum.

Örnek olarak böyle bir sistem yaptım. Parçalara bakabilirsiniz.

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...l16-ax4u32008g16a-sb30-fiyati,2050551287.html x2

Toplamda 17.700 civarlarında olması lazım.

Sorun çözülür fakat bu bütçede yine pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum.

Örnek olarak böyle bir sistem yaptım. Parçalara bakabilirsiniz.

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...l16-ax4u32008g16a-sb30-fiyati,2050551287.html x2
Zaman ayırıp oluşturduğunuz için teşekkürler. Markaları göz önünde bulundurduğumuzda linkteki 1 2 bin tl ile daha iyi duruyor sanki.. Yine de bekleyeceğim. Belki daha iyi bir şey bulabilirim. Çünkü anakartı da değiştirdiğimde bütçemi oldukça aşıyor.

12500 ile 5600 arasında pek fark yoktu sanırsam. Tek çekirdek olarak 12500 daha iyi ama önbellek olarak 5600 2 kat daha fazla olduğu için bu tek çekirdek avantajını kullanamıyor intel 12. nesil işlemciler. 3060ti ve 6700XT de birbirine yakın ekran kartlarıdır. Sizin tercihinize kalmış, içinize sinmeyecekse Nvidia ve intel tercih edebilirsiniz. Aradaki %5-10'luk fark için gönlünüzün olmadığı şeyi almayın madem, sonra bi sorun çıkarsa (çıkmaz bence ama) daha çok pişman olursunuz keşke onu almasaydım falan diye.
Bu haline 21.500 verilir mi?

◘Intel Core i5 12500 4.60GHz
◘ASUS PRIME B660M-K 5333MHz(OC) DDR4
◘CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3200MHz CL16
◘ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL V2 OC 8GB GDDR6 256 Bit
◘Thermaltake Commander G33 ARGB Tempered Glass 750W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
◘GoodRam 512GB PC500 Gen3x4 M.2 NVMe SSD (2000MB Okuma / 1600MB Yazma)
@Lee Yubin

Son düzenleme:
Zaman ayırıp oluşturduğunuz için teşekkürler. Markaları göz önünde bulundurduğumuzda linkteki 1 2 bin tl ile daha iyi duruyor sanki.. Yine de bekleyeceğim. Belki daha iyi bir şey bulabilirim. Çünkü anakartı da değiştirdiğimde bütçemi oldukça aşıyor.

Bu haline 21.500 verilir mi?

◘Intel Core i5 12500 4.60GHz
◘ASUS PRIME B660M-K 5333MHz(OC) DDR4
◘CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3200MHz CL16
◘ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL V2 OC 8GB GDDR6 256 Bit
◘Thermaltake Commander G33 ARGB Tempered Glass 750W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
◘GoodRam 512GB PC500 Gen3x4 M.2 NVMe SSD (2000MB Okuma / 1600MB Yazma)
@Lee Yubin
Verilmez hocam.

Bu arada sizin için böyle sistemler buldum.

İki sistemde oldukça hesaplı.

Verilmez hocam.

Bu arada sizin için böyle sistemler buldum.

İki sistemde oldukça hesaplı.
Tuco oldukça güzel. Arkadaşın belirttiği 3070 ti li sistem hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hocam bütçenizi 20 bine çıkarabiliyorsanız ekran kartını eagle, kasayı da Lian Li yapıp alabilirsiniz.

Oldukça güzel hocam, Ekran kartı ve anakartın Gigabyte olması iyi mi sizce?

Tuco oldukça güzel. Arkadaşın belirttiği 3070 Ti'li sistem hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hocam bu fiyata 3070 Ti'lı sistem bulmak çok zor. Kasayı Lian Li, ekran kartını da Eagle OC yapın rahatınıza bakın bence.

Tuco oldukça güzel. Arkadaşın belirttiği 3070 ti li sistem hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oldukça güzel hocam, Ekran kartı ve anakartın Gigabyte olması iyi mi sizce?
Güzel sistem. Eğer bütçeniz yeterse alınabilir.

Geri
Yukarı