Hazır sistem alınır mı?

Bence almaman daha iyi olur. Öncelikle kıtlık olduğundan fiyatlar ikiye katlanmış durumda. Onun yanında en son teknoloji bir sistem olduğundan daha da fazla fiyata alacaksın. Ayrıca marka payı da koyuluyor ve vergiler eklendiğinde normal bilgisayar toplamanın yaklaşık 3 veya 4 katı fiyat olacağını düşünüyorum. Yani çok zarar edebilirsin. Bekleyip eline geçtiğinde çok rahat bir şekilde toplarsın bence.

Yani değerlendirilebilir. Bazı hazır sistemler bütçesine göre gayet iyi olabiliyorken, bazıları sırf sponsorlarını memnun etmek için israf olabiliyor. Bunun için almak istediğiniz sistemin özelliklerini, bütçenizi ve hangi amaçla alacağınızı belirtirseniz, elbet forumdan birileri yardım edecektir.

Bu dönemde hazır sistem almak mantıklı.
Bekleme ile bir şey olacak gibi durmuyor.
3060 hazır sistemleri dün satışa sunuldu. 9K ile 12K arası hazır sistemler var makul sayılabilecek. Çünkü 15-20k ya 3060 hazır sistem yapan firmalar da oldu.

Beklemek sadece umut gibime geliyor sırf şu pandemi için toplayayım dedim bekle dediler ama kafi.
Mantıklı balon deselerde internetteki testlere göre 3060 Ti'a göre 10FPS fark var. 7800TL verilir. Bekleme.

RTX 3060 7800 TL gibi bir fiyatı hak etmiyor bu arada.
1- hazır sistemler ilk çıktıkları zaman alınmalıdır. Yoksa zaman geçtikçe normal toplamadan daha pahalıya geliyor.
2- sistemin linkini atın değerlendirelim.
3- RTX 3060 kesinlikle beklenmeli.

Belli sistemler daha görmedim çıkmamışlar takip ediyorum ama sorduğum soru şu idi RTX 3060'lı bir kasa fiyatı ne olabilir 15,20 k verilmeyeceğine göre maksimum ne kadar fiyat olur.
Yani değerlendirilebilir. Bazı hazır sistemler bütçesine göre gayet iyi olabiliyorken, bazıları sırf sponsorlarını memnun etmek için israf olabiliyor. Bunun için almak istediğiniz sistemin özelliklerini, bütçenizi ve hangi amaçla alacağınızı belirtirseniz, elbet forumdan birileri yardım edecektir.

Sistemin özellikler: RTX 3060 R5 3600 dar yapmıyormuş galiba forumda az önce gördüm
Bütçem: Yani bütçeyi size bırakıyorum diyorum ki RTX 3060 R5 3600'lü bir sisteme en fazla ne kadar verilebilir 15,20 k verecek halim yok
Amacım: Oyun (Cyberpunk 2077)

Son düzenleme:
Dün güya Gaminggen'de 9500'e satılacaktı lakin bir anda 16000'e yükseldi, alabilen var mı acaba :D 9000TL'ye RTX3060 sistem bulabilirsen kaçırma bence.

Arkadaşlar kolay gelsin. Dün malum RTX 3060 ekran kartını tekli bir şekilde alamadığımız için hazır sistem almayı düşünüyorum ama.
1-) ne kadar mantıklı?
2-) maksimum öyle bir sisteme ne kadar para vermeliyim?
3-) beklemeli miyim?

Sistemden sisteme değişse de hazır sistemler anlaşmalar ve sponsorluklar nedeniyle daha ucuz oluyor o yüzden de mantıklı.

Ben olsam beklerim şuan piyasa bir durulsun madencilik biraz artarsa değer kaybeder sanırım kazan çok olunca değeri azalır.
Aciliyeti yoksa beklemede kalın, Donanım Arşivi falan hazır sistem çıkarır elbet. Bekleyemem derseniz de 1660S bir sistem alın, yolunuza bakın.
Hocam adam çıkarıyor sisteme mesela 23.00'da sundu satışa 00.00 da millet bitiriyor stoğu hem ucuza hem kaliteli topluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı