Çakı taşımanın yaşı kaçtır?

Burn the witch

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim oturduğum konumda çok fazla Suriyeli ve Afgan mülteci var ve her Allah'ın günü kötü bir olayla gündeme geliyorlar. (İnsanlara saldırma, kadınları taciz etme vb.) Ben de kendimi ve çevremdekileri korumak amaçlı kendime küçük çakı benzeri materyaller almayı düşünüyorum.(Google arama motoruna "kartvizit çakı" yazınca görseller çıkıyor) yasalarda nasıl yasal bir şekilde bıçak taşınacağını az çok öğrendim fakat 16 yaşındayım. Polis bu çakıyı görürse ne olur? Ne gibi yaptırımlara maruz kalırım? Veya herhangi bir yaptırım maruz kalır mıyım? 18 yaşından küçük olduğum için başıma iş açar mıyım? Bunları merak ettim. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. İyi sosyaller!

indir (9).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun yerine biber gazı veya elektro şok tabancası taşısanız daha mantıklı değil mi? Birine saplasanız alırsınız başınıza belayı, cahiller karşısında da çok da caydırıcılığı da olmaz çakının. Nasıl bir yaptırıma maruz kalırsınız bir fikrim yok.

Arkadaşlar merhaba. Benim oturduğum konumda çok fazla Suriyeli ve Afgan mülteci var ve her Allah'ın günü kötü bir olayla gündeme geliyorlar. (İnsanlara saldırma, kadınları taciz etme vb.) Ben de kendimi ve çevremdekileri korumak amaçlı kendime küçük çakı benzeri materyaller almayı düşünüyorum.(Google arama motoruna "kartvizit çakı" yazınca görseller çıkıyor) yasalarda nasıl yasal bir şekilde bıçak taşınacağını az çok öğrendim fakat 16 yaşındayım. Polis bu çakıyı görürse ne olur? Ne gibi yaptırımlara maruz kalırım? Veya herhangi bir yaptırım maruz kalır mıyım? 18 yaşından küçük olduğum için başıma iş açar mıyım? Bunları merak ettim. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. İyi sosyaller!

Eki Görüntüle 1114832
Artık ülkede Türk vatandaşı olarak 2. sınıf insan muamelesi görüyoruz. Kendinizi savunmak isteseniz bile o insanlıktan nasibini alamamış Suriyeli/Afgan adama bir şey olmaz, olan yine size olur. Tavsiyem kesici ya da ateşli silah taşımamanız yönünde olacaktır. Biber gazı taşıyın.

Eki Görüntüle 1114832
Biber gazı en mantıklısı, başına iş açmayı bırak 18 yaşının altında taşımaman gerek bunu. Biber gazını sık kaçar bu veletler.

Geri
Yukarı