Caleron G1620 sisteme ekran kartı önerisi

lordraiien

Hectopat
Caleron G1620 işlemci, Asus H61M-K anakart, Intel HD Graphics olan bir sistem var. Ofis bilgisayarım arada boş vakitlerimde çerezlik oyunlar oynadığım ya da evrak işlerken arkaya Twitch açtığım oluyor. (Mesela örnek olsun diye söylüyorum. LoL'de en düşükte 50-60 FPS alıyorum) Çok da yüksek olmayan 300 400 liralık bir ekran kartı alayım akmasa da damlasın dedim ama bir etkisi olur mu bilmiyorum.

Ofisteki PC bu : Captcha Verification (bunun DEX 111 olanı (kasada öyle yazıyor))

Bugün de MSI parçalarında indirim varmış şu iki ekran kartından birisini alayım dedim. Biliyorum sistem kötü çok da bir beklentim yok. Dediğim gibi akmasa da damlasa yeter. Zaten bendeki sistemi adam akıllı toplamak için 1000-1500 gözden çıkarmam lazım.
Bu iki ekran kartı benim sisteme uygun mu? PSU yeter mi? Fiyat-performans olarak hangisini alayım? Çok verim alabilir miyim? Bilgisayar hakkında çok teknik bilgim yok. Şu an ezbere soruyorum kusuruma bakmayın.

Şimdiden teşekkürler.

R7 240 diğer kartan daha iyi. Size yeterli olur. Ha şu var. Aynı bütçe ile ikinci el daha güçlü bir kart alabilirsiniz. Bulursanız OEM RX 460 gibi mesela.

R7 240 diğer kartan daha iyi. Size yeterli olur. Ha şu var. Aynı bütçe ile ikinci el daha güçlü bir kart alabilirsiniz. Bulursanız OEM RX 460 gibi mesela.

Teşekkürler ama ikinci el piyasası ile aram iyi değil.

r7 240 2gb lolde 100-150fps değerlerini alabilirsin orta ayarlarda ekran kartını alamdan önce güç kayanağının yeterli gelip gelmeyeceğinden emin olun onuda aşağıdan hesaplaya bilirisn

Power Supply Güç Hesaplama

Verdiğiniz testte yeni ekran kartı ile harcama 200 civarı çıkıyor, bildiğim kadarıyla benim psu 250 lik. yeterli olur değil mi ?

Teşekkürler ama ikinci el piyasası ile aram iyi değil.

Verdiğiniz testte yeni ekran kartı ile harcama 200 civarı çıkıyor, bildiğim kadarıyla benim psu 250 lik. yeterli olur değil mi ?
200 çıkıyor ise fazlası ile yeterli olur ordadaki değer tüm durumlar için hesaplanıyor gönül rahatlığı ile alabilirsiniz

RX460 çok darboğaz yapar sistemine. İkinci el i3 3220 alabilirsen daha iyi olur. R7 240 iyidir seni kurtarır. RAM de yükseltirsen iyi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı