Calgon gerçekten etkili midir ve almaya değer mi?

Diss2ready

Decapat
Daha fazla  
Soru basit, başka forumda üyeliğim bulunmadığından buraya yazma gereği duydum. Calgon daha önce hiç kullanmadım. Her yıkamada kullanmak için almayacağım zaten. Çamaşır makinemde tambur temizleme programı bulunuyor, içerisinden çıkan kılavuzda toz deterjan ile çalıştırın diyor. Ben de toz formülünde olan ve makineyi temizleyecek bir ürün araştırması yaptım.

Calgon Ekstra Hijyen Çamaşır Makinesi Hijyenik Toz 500 gr Fiyatı

Bu ürünü buldum. Dediğim gibi fiyatı önemli değil, zaten 3-4 ayda bir kullanacağım. Makine temizleme programında kullanılacaksa 100GR kullanın denilmiş, ürün 500GR. Bir üründen 5 kere makine temizleme programı çıkar yani. Güzel temizliyor mu? Kullanan oldu mu hiç? Şimdi temizleme yapayım derken makineyi bozmayayım :).

Makinem sağlam, kireçleme önlemesi için kullanmayacağım zaten. Normalde Calgon her yıkamada kullanılması gerekiyor denilmiş ama ben yalnızca 3-4 ayda bir kazan temizleme programında kullanacağım. Zaten o attığım paket 500GR ve her makine temizliğinde 100GR kullanılması gerekiyormuş, yani 5 kere makine temizliği yapabilirim. Yılda 2 kere yaptığımı düşünsek bayağı yeter bana. Tekrardan dediğim gibi yalnızca kazan temizleme programında temizlik için kullanacağım bir ürün bakıyorum, toz olması şart çünkü kılavuzda öyle denilmiş. En cazip ürün bana bu geldi, temizlemesi iyi olsun ve makineyi bozmasın yeter bana :).

Calgonu bilmemde finish bayağı etkili.

Finish yanılmıyorsam sadece bulaşık makineleri için ürün üretiyor. Ben çamaşır makinesi için demiştim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı