Calibration Retry Count: Warning hatası nedir?

selen935

Hectopat
Makaleler
1
aqWQrg.png

@Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
@Murat5038 Şimdi bad sector taraması yapıyorum. Bitince resim olarak ekleyeceğim. Diğer resimle arızamı görünüyor? Dell servisini aradım garanti için istanbula göndermeniz lazım diyorlar. Sizce garantisi varken değiştirilmesi gerekir mi?

Murat bey, koç sistem bakıyormuş garantiye geçen hafta aradığımda öyle söylendi. Fakat izmirde yaşıyorum şu an. Koç sistem ise katgo ile istanbula göndermemi istiyor, fakat ben güvenemiyorum ne olur ne olmaz. İzmirde servisi yokmuş. Ben buldum internetten ama genede size sormak istedim. İzmirde varmı koç sistem. Bir bilginiz varmı?

Eror scan yaptığımda her yer yeşildi hata vermedi. Bir de şu resim belki işinize yarayabilir. Parçalanmış bölüm var birleştirilemiyor.
8nBJbn.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İletişim - KoçSistemTR
İzmirde olduğu yazıyor. Ancak bu şirketin olduğuna emin misin?

Eror scan yaptığımda her yer yeşildi hata vermedi. Bir de şu resim belki işinize yarayabilir. Parçalanmış bölüm var birleştirilemiyor.
8nBJbn.png
O diskler normalde gözükmemesi lazımdı. Format esnasında Yedekleri ve diğer kurtarma disklerini silmemişsin heralde. Elinde kurtarma medyası varsa o diskleri silmen lazımdı.

@Murat5038 Murat bey bilgisayarda dell back up recovery vardı. Onunla format attım 3 defa fakat hiç bir şey sormuyor. Direk kendisi full format atıyor. Bu parçaların harddisk ile problemi ile ilgili olabilirmi ve bu sorunu nasıl düzeltebilirim yada siz tw ile bakabilirmisiniz çok karışıksa?
Not: Gold bilgisayarı aradım biz burada kontorl edip garantiye biz gönderebiliriz dediler.

Murat bey cevap verdiğiniz için teşekkürler bu saate. Temiz kurulum yapacağım fakat ne şekilde? Recovery olarak kast etmiyorsunuz sanırım. Korsan windowsta kurmak istemiyorum. Bu bağlamda ne önerirsiniz?

Elinizin altında medya varsa forumdaki win8.1.1'i indir yükle. Yüklemeden önce yine forumda paylaştığım oem product key'ini öğrenmeyi bulup uygula, keyi aldıktan sonra kurarken o keyi girersin aynı ürün ise. Kurarken de diskleri silersin ve temiz kurulum yaparsın eğer keyi de kabul etmezse deneme sürümü yüklersin hem denemiş olursun düzelme varmı diye.
Eğer yoksa elindeki medya ile önceki sisteme formatlarsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı