Çalınan bisiklet için ne yapılabilir?

Kusura bakma ama beni de internet üzerinden dolandırdıklarında ertesi sabah bankaya gidip bloke ettirmiştim parayı, banka eğer suç duyurusunda bulunmazsan blokeyi kaldırmak zorunda kalırız demişti. Karakola gittim 2 saat komiseri bekledim ve komiser gelince beni suç duyurusu açmamam için ikna etmeye çalıştı. Adam beni engelledi dememe rağmen, seni dolandırdığını nereden biliyorsun 14 gün sonra gel falan dedi. 70 TL için 1000 TL masrafa girersin dedi. Dolandırıcıların ekmeğine yağ sürüyorlar resmen. Adamlar bundan faydalanıyor bildiğiniz. Lanet olsun böyle sisteme.
Şikayet hakkınızı kullanınız.
Herkes öyle diyor polis bakmıyor diye.
Teşekkürler ama geldi geri.
Bisiklet geri mi geldi?

Başına gelen biri olarak konuşuyorum. İstersen polisin yanında soğuk su içersin, ister evde içersin. Polisin hiçbir yerinde olmuyor böyle konular. Ama senin yapabileceğin şöyle bir şey var. Yemeden içmeden sahibinden, letgo gibi yerleri takip edeceksin. Seri numarasını biliyorsan bilindik, tanıdık yerlere vereceksin ki elden satmaya kalkışırlarsa haberin olsun. Onun dışında pek umudun olmamalı. 1 gün üzül. 2. günde sal gitsin.
Sizin için üzüldüm ama çalınma vs. yok ortada. :D
Kusura bakma ama beni de internet üzerinden dolandırdıklarında ertesi sabah bankaya gidip bloke ettirmiştim parayı, banka eğer suç duyurusunda bulunmazsan blokeyi kaldırmak zorunda kalırız demişti. Karakola gittim 2 saat komiseri bekledim ve komiser gelince beni suç duyurusu açmamam için ikna etmeye çalıştı. Adam beni engelledi dememe rağmen, seni dolandırdığını nereden biliyorsun 14 gün sonra gel falan dedi. 70 TL için 1000 TL masrafa girersin dedi. Dolandırıcıların ekmeğine yağ sürüyorlar resmen. Adamlar bundan faydalanıyor bildiğiniz. Lanet olsun böyle sisteme.
Eğer böyleyse cidden çok saçma bir sistem var.
Şikayet hakkınızı kullanınız.

Bisiklet geri mi geldi?
Evet.

Nasıl geri geldi hocam?
İlk başta daha fazla aktif olduğum diğer forumda konuyu açtım buraya pek yazamadım ama bisiklet şöyle geldi, aslında yazmıştım ama arada kaynadı:
Arkadaşlar bisiklet geri geldi sanırım yeni taşınan komşulardan biri almış ev sahibinin sanarak ama habersiz almış çocuk sanırım. Yine de yarın sorucağız ama ev sahibi bu kimin demese haberimiz yok annem ses duymuş ama bakmamış. Sonuç olarak herkese teşekkür ederim akşam akşam gülsem mi bilemedim bir baktım yerinde bisiklet. Neyse herkese iyi geceler bol bol gülün artık bu mesaja.
Bu mesajı atmak yerine konunun ilk mesajını kopyalayıp atmışım o yüzden özür dilerim bisiklet böyle geldi okuyabilirsiniz.

Benim de bisikletim çalınmıştı kamera kaydıda vardı adamın yüzü de nem net gözüküyordu her şey çok net ve belliydi ama polis uğraşmadı geldi kayıtları aldı gitti istese bulurdu o kayıttan 2 yıla yakın olacak hala bir şey yok. Yani polisten bir şey çıkmaz onu bilmeni isterim kendi çabalarınla bulursun belki.

Benim de bisikleti binadan çalınmış biri olarak kamera kayıtlarından inceledik yaklaşık 2 ay sonra bulundu sabıka kaydı da varmış hapiste 3.4 ay yattı antalya büyük bir şehir biraz zor senin için ama sana diyeceğim ümidini kesme bulunur tabii polisler umursarsa.

Benim de bisikleti binadan çalınmış biri olarak kamera kayıtlarından inceledik yaklaşık 2 ay sonra bulundu sabıka kaydı da varmış hapiste 3.4 ay yattı antalya büyük bir şehir biraz zor senin için ama sana diyeceğim ümidini kesme bulunur tabii polisler umursarsa.
Çalınmalık bir durum yokmuş. Ama yine de teşekkür ederim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı