Çalınan çanta süreci

Nightswt

Kilopat
Annemin çantası çalınmış. Çantanın İçinde her şey varmış. Olay bir işletmenin önünde gerçekleşiyor. Güvenlik kamerasında çalma anı ve çalan kişinin yüzü dahil her şey görünüyor. Polisler, hiç merak etmeyin biz gidip şimdi görüntülere bakacağız demişler. İçime kurt düştü polislere olan güvensizliğimden dolayı; anneme, işletmeye gidip polisin gelip gelmediğini bi sor dedim. Polisler işletmeye gitmemişler. Annem karakolu aramış ve polisler yoğunluktan dolayı bakamadıklarını söylemişler. Ben de, senin de elinde kanıt olsun, kamera kayıtlarını tekrar izle ve o anları kameraya al dedim. Görüntüleri kaydetmiş. Çalan kişinin yüzü net bir şekilde görünüyor. Kamera kaydı olan bir olayda hırsızın yakalanma ihtimali yüksek değil mi? Bu olay nasıl işliyor acaba? Bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
Dilekleriniz için teşekkür ederim herkese. Hırsız yakalansa ne olacak bile mi! Giden kartların yenisi çıkarttılır, kapı kilitleri değiştirilir, kimlik çıkarttırılır. Benim olayım polis bu işe el atar mı? Yoksa uğraşmaz mı? Çalındıktan sonra etraftaki kişiler polis bunlarla uğraşmaz demişler. Giden gitsin tamam da görüntüsü olan kişilere de gereken işlem yapılmalı. Yoksa ben de biliyorum ülkede hak,hukuk,adaletin olmadığını. Hırsızın hapse dahi atılmadığı bi ülkede yaşadığımızı..

Son düzenleme:
Benim olayım polis bu işe el atar mı? Yoksa uğraşmaz mı?
Kitaba göre el atar. Pratikte ise atarsa şükredin.

Şehrin ortasında yenisi yapılacak diye yıkılmış evin arsasında cam şişe dizip silahla vurmaya çalışanlar için aradığımda gelmeyen polislerden bu olaya el atmalarını beklemem ben.
Veya sokak düğünü için arandığında gelip ses kısın deyip o an kısılan ama daha polisler arabalarına binmeden sesin tekrar açıldığını görmüş biri olarak polislere güvenim sıfır.

Kitaba göre el atar. Pratikte ise atarsa şükredin.

Şehrin ortasında yenisi yapılacak diye yıkılmış evin arsasında cam şişe dizip silahla vurmaya çalışanlar için aradığımda gelmeyen polislerden bu olaya el atmalarını beklemem ben.
Veya sokak düğünü için arandığında gelip ses kısın deyip o an kısılan ama daha polisler arabalarına binmeden sesin tekrar açıldığını görmüş biri olarak polislere güvenim sıfır.
İşte benim de sıfır da işte bi ümit.(Ne kadar acı) Telefonun IMEI numarasını değiştirdim. Telefonu kara listeye aldırdım. Telefonculara sorduğumda, IMEI numarasını bile değiştirip kullanıyorlar. Çalan kişiler telefonu sıfırlar sonra hemen telefonu elden çıkarırlar dediler. Şimdi tanıdık polislere de olayı anlatmasını istedim. Belki onlar sayesinde bir umut diyorum. Hani yüzüne tüküreyim en azından anlıyor musun?

Son düzenleme:
Hırsız yakalanırsa güzel bir ceza yiyebilir, muhtemelen o kişinin sicilinde başka suçlarda vardır.
Ben telefondan baktım. Zaten suriyeli tipi var. Annem bir iş için oradaydı. Oralarda eşyayı çaldıranlar oluyormuş. Kamerayı görmedi mi yoksa yakalansa da içeri atılmayacağını bildiği için mi aldı onu da bilmiyorum.

Geri
Yukarı