Çalınan çantayla polisler ilgilenir mi?

alihan ateş

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Elektronik teknikeri
Bugün Ümraniye'de bir parkın kafeteryasında otururken çantamı unutup kalktım ve başka yere geçtim. Çantamı unuttuğumu anlayıp oraya gittim fakat çantamı bulamadım. Bütün görevlilere sordum fakat görmemişler. Kamera kayıtları var fakat yetkili kişi gelmeden baktırmıyorlar. İçinde yaklaşık 350 TL elektronik devre malzemeleri, 80 lira da ders kitabım vardı. İhbarda bulunsam ciddiye alınır mıyım? Kamera kayıtlarına polis gelince baktırırlar mı?

Bugün Ümraniye'de bir parkın kafeteryasında otururken çantamı unutup kalktım ve başka yere geçtim. Çantamı unuttuğumu anlayıp oraya gittim fakat çantamı bulamadım. Bütün görevlilere sordum fakat görmemişler. Kamera kayıtları var fakat yetkili kişi gelmeden baktırmıyorlar. İçinde yaklaşık 350 TL elektronik devre malzemeleri, 80 lira da ders kitabım vardı. İhbarda bulunsam ciddiye alınır mıyım? Kamera kayıtlarına polis gelince baktırırlar mı?
Kamera görüntülerini vermiyeceklerse niye takdırmışlar acaba?

Peki Online ihbarda ne zaman dönüş yaparlar? Bu arada görevliye sordum. Belediyenin güvenlik birimine gidip şikayetini dile getirirsen ilgilenirler diye cevap verdi.

belediyenin kafeteryası. İsmi ikinci bahar merkezi.

Polis gidip sokak sokak çanta aramayacak. Eşgalleri varsa eğer polis denetimlerinde denk gelirse ya da kimlik kontrolünde çıkarsa gözaltına alıp size haber verirler. Siz de mahkeme sürecini başlatırsınız.

Vatandaşa kamera kaydı verilmemesi gayet normal bir şey. Siz kamera kaydını aldıktan sonra başka işlerde kullanılmayacağı ne malum veya başka olaylarda. Bu yüzden polisin veya savcılığın alması gayet normal bir şey. Kişi tanımlandıktan sonra sabıkası varsa bulunur. Kişi kamerada belirlenemediyse çevre kameralara bakılır. Artık kişiyi tanımlayamazlarsa kolay gelsin.

Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Çantamı uzaktan tanıdığım bir arkadaş 1 ay önce alıp bana getirdi sağ salim.

Geri
Yukarı