Çalınan çanta süreci

2018 yılında yeni aldığım bir telefonu çaldırmıştım. Polise verdik polis buldu mahkemeye verdik mahkemede uzlaşmaya gidelim dedik 2000 TL ücret ya da 2 sene hapis cezası verdiler. Suçlular da hapise gitmeyi tercih ettiler mağdur olan da ben oldum.

Ben telefondan baktım. Zaten Suriyeli tipi var. Annem bir iş için oradaydı. Oralarda eşyayı çaldıranlar oluyormuş. Kamerayı görmedi mi yoksa yakalansa da içeri atılmayacağını bildiği için mi aldı onu da bilmiyorum.

İçeri girse de girmesede onun için önemli olmadığı için yapmıştır, akıllı adam böyle bir şeye kalkışmaz.

2018 yılında yeni aldığım bir telefonu çaldırmıştım. Polise verdik polis buldu mahkemeye verdik mahkemede uzlaşmaya gidelim dedik 2000 TL ücret ya da 2 sene hapis cezası verdiler. Suçlular da hapise gitmeyi tercih ettiler mağdur olan da ben oldum.
Geçmiş olsun. İlk defa başımıza böyle bir şey geliyor. Ben anneme de çok kızdım. Senin yaşadığın ülke belli. Çanta çok uzağında değilmiş ama, sen çantanı nasıl yanından ayırırsın dedim. Bir anlık dalgınlık dedi. Olmayan düzen belki işler de bulunsun da gerisine bakarız. En azından bulunmasını ümit ediyorum.

Geçmiş olsun. İlk defa başımıza böyle bir şey geliyor. Ben anneme de çok kızdım. Senin yaşadığın ülke belli. Çanta çok uzağında değilmiş ama, sen çantanı nasıl yanından ayırırsın dedim. Bir anlık dalgınlık dedi. Düzen belki işler de bulunsun da gerisine bakarız. En azından bulunmasını ümit ediyorum.

Ankara'da oturuyorum, telefonu taa Kırıkkale'ye gidip satmışlar. Üstünden zaman geçtiyse eğer satmış olacaklarını düşünüyorum.

Geri
Yukarı