Çalınan Steam Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Arif Talat ALGIN

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün okuldaydım, derslerimi güzel bir şekilde işledim eve geldim. Uzun süre boyunca emek harcadığım Steam hesabım bir şekilde çalınmış. Çok garip, büyük ihtimalle VPN kullanarak çalmış. Hesabımın Steam Guardını kapatmış, e-mailimi değiştirmiş ve telefon numarasını da silmiş. Ne yapacağımı bilmiyorum, lütfen yardım edin. İsterseniz her türlü SS atabilirim.

Arkadaşlar bugün okuldaydım, derslerimi güzel bir şekilde işledim eve geldim. Uzun süre boyunca emek harcadığım Steam hesabım bir şekilde çalınmış. Çok garip, büyük ihtimalle VPN kullanarak çalmış. Hesabımın Steam Guardını kapatmış, e-mailimi değiştirmiş ve telefon numarasını da silmiş. Ne yapacağımı bilmiyorum, lütfen yardım edin. İsterseniz her türlü SS atabilirim.

Steam desteğe daha önce aldığın oyunların siparişi e-maillerini göster. (Oyun satın aldığında, e-mailine sipariş özeti için mail gönderilir. Bu mailleri göster.) Ayrıca fatura bilgilerini, adres v.b. de sorabilirler. Onları da ilet, geri alırsın.

Çalan kişi şifreyi değiştirdiği için 5-7 gün pazarda satış yapamayacak. Mobil Guard'ı kapatınca daha da uzun süre satış yapılamıyor. O yüzden telaş yapma. Destek birimiyle iletişime geç.

Elinizde ss varsa steam destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Fakat anlamadığım nokta o steam hesabınızı hackleyen kişi nasıl oluyorda telefonunuzda bulunan steam guard ı devredışı bırakma koduna erişebiliyor ? Ayrıca şifremi unuttum gibi yollardan hesabınıza ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Elinizde ss varsa steam destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Fakat anlamadığım nokta o steam hesabınızı hackleyen kişi nasıl oluyorda telefonunuzda bulunan steam guard ı devredışı bırakma koduna erişebiliyor ? Ayrıca şifremi unuttum gibi yollardan hesabınıza ulaşmayı deneyebilirsiniz.
Arkadaş telefonu ve Gmail'ini değiştirdiğinden bahsetmiş nasıl şifremi unuttum diyebilir ?

Arkadaş telefonu ve Gmail'ini değiştirdiğinden bahsetmiş nasıl şifremi unuttum diyebilir ?
Denemeden bilemezsin yapılacak en iyi şey her şeyi denemektir :) Ben sadece steam guardı nasıl pasif yaptı onu çözemedim, telefonunda özel bir kod var ona erişmesi lazım dimi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Destek ile iletişime geç. Siteden destek hesabı aç bir tane. Zaten gerekli olan her şeyi sana soruyor. Ama çalan arkadaş hesabına hiçbir şey yapamasın diyorsan hesabı kilitleyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı