Çalınan telefon iCloud ve IPhone'umu bul uygulamasından silinse dahi bulunabilir mi?

moomettekin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

24 Mart saat 8.00 sularında telefonum minibüsteyken çalındı. Kendimi numaramı aradığımda telefon kapalıydı, bir süre sonra bul uygulamasından telefonumun yerine baktım ancak kapalı olduğu için yakınlarda görünmüyordu. Bir süre sonra benden biraz uzak ve benim asla geçmediğim bir yolda olduğunu gördüm. Son konumunu gördükten 20 dakika sonra telefon bul uygulamasından da silindi. Karakola gittim IMEI ve IMEI2 numaralarını vs. her bilgisini aldılar. Sizce bulunur mu? Neden telefonum Bul'dan silindi? Çalınan iPhone cihazlar bulunabilir mi? Ve ne kadar sürer?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımın iPhone 13 cihazı çalınmıştı. Çalınır çalınmaz ICloud'dan kayıp olarak işaretlemişti cihazı. Ona rağmen telefondan bir daha haber alınamadı. Geçmiş olsun diyebilirim.

Dönemimizde hırsızlar işini çok iyi yapıyor maalesef.

Cihazın bulunması çok zor hocam eğer hırsız beceriksiz değilse.Nasıl çaldırdınız?

Arkadaşımın iPhone 13 cihazı çalınmıştı. Çalınır çalınmaz ICloud'dan kayıp olarak işaretlemişti cihazı. Ona rağmen telefondan bir daha haber alınamadı. Geçmiş olsun diyebilirim.

Dönemimizde hırsızlar işini çok iyi yapıyor maalesef.
ben de aynı şekilde hemen işaretledim ama bi süre sonra map'ten silindi. teşekkür ederim.

Cihazın bulunması çok zor hocam eğer hırsız beceriksiz değilse.Nasıl çaldırdınız?
tek beceriksizlikleri yol üzerinde üzerinde bir kereliğine açmışlardı telefonu onu gördüm

iPhone hırsızlığı yapan kişi ya da kişiler aldıkları önlemleri geliştiriyor gün geçtikçe. Geçmiş olsun.
hocam maalesef icloud bile silebiliyorlar. Eskiden telefon tablete dönüyordu SIM kullanılamıyordu ama şimdi onu da çözmüşler.

Son düzenleme:
Telefonunuzdan iCloud'u silemezler. Telefonu açtıkları anda ekranda cihazın kilitlendiği ve kayıp olduğu yazıyor. Hırsızlar telefonunuzu çaldıklarında sıfırlayıp kullanmıyorlar. Başka telefonlarda parça amaçlı kullanıyorlar. Bozuk başka bir iPhone'un anakartını sizin cihazdakiyle değiştirdiklerinde ellerinde yeni bir telefon olmuş oluyor.

Hocam cihazı bulabildinizmi.
maalesef hocam

Telefonunuzdan iCloud'u silemezler. Telefonu açtıkları anda ekranda cihazın kilitlendiği ve kayıp olduğu yazıyor. Hırsızlar telefonunuzu çaldıklarında sıfırlayıp kullanmıyorlar. Başka telefonlarda parça amaçlı kullanıyorlar. Bozuk başka bir iPhone'un anakartını sizin cihazdakiyle değiştirdiklerinde ellerinde yeni bir telefon olmuş oluyor.
icloud'u silebildiklerini duymuştum, bir akrabam da telefon alıp satıyor ve bana "parçalarını sattığında 5k edecekse telefonu sattığında 10-15k kâr elde ediyor o yüzden çok yüksek ihtimalle direkt telefonu satmıştır" dedi. Biraz içime su serpti ama sizin dediğiniz de doğru kayıp olarak işaretledim sonuçta.

Yeni IPhone'lar kapalı olasalar bile konum gönderebilirler. Bu durumda ESIM'e geçmek çok mantıklı hırsızlar ESIM'i cihazdan çıkaramazlar ve cihazı kapasalar bile cihaz konum göndermeye devam eder. Tabii bu kesin bulunur demek değil ama bunların hepsi önlem.

Parça olarak satma kısmına gelirsek cihazın anakartı zaten çöp parmak izi ve Face ID aktarılamaz ekranı yeni takılan telefonda True Tone özelliğini çalıştırmaz ama hala çalıyorlar.

Geri
Yukarı